Beslenme

Yağ Yakımını Artıran Besinler

Günlük hayatımızda istemeden, kontrolümüz dışında kilo aldığımız fazlasıyla olmuştur. Bu fazla kilolaların çoğu da yağ olarak vücudumuzda yer edinmeyi ne yazık ki başarmıştır. Birçok diyet programı yağ yakımını vadetmekte ve doğrultuda düzenlenmektedir. Uzun vadede, başarılı bir diyet programıyla birçok birey gönül rahatlığıyla sağlığına kavuşabilmektedir. Şimdi, doğal yollarla yağ yakımını hızlandırma odaklı besinleri sizlere tanıtmaya çalışacağız. Yağ yakımını artıran besinler ile tanışmaya hazır olun!

Yağ yakımını artıran besinler denildiğinde ilk sırayı şüphesiz süt üstlenmektedir. Metabolizmanın hızına pozitif etkileri bulunan sütün yeterli oranlarda tüketimi yağ yakımı için başarılı bir etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra kış mevsimlerinin vazgeçilmezi haline gelmeyi başaran greyfurt tüketimi insülin direncinde azalma sağlayarak yağ yakımını artıran besinler arasında kendine yer edinmektedir. Tabi süt, greyfurta ilave olarak kırmızı biber tüketiminin de metabolizma hızına sağladığı olumlu etkilerden söz etmemek imkansızdır. Kırmızı biberin tüketimi, bir saate yakın bir süre sonunda metabolizma hızınızda ciddi bir artışa zemin hazırlayacaktır.

Yağ yakımını artıran besinler arasında en popüleri ise kahve ve zencefildir. Kahve metabolizma hızınızı artırsa da, günlük 2 ile 3 bardak üzeri tüketimlerinin sağlığa pek de yararlı olmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Zencefil ise vücut içi ısıyı artırarak, damarların genişlemesine (vazodilatasyon) imkan sağlayıp metabolizma hızınızda oldukça olumsuz etkiler oluşturmaktadır.

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu