Karısını Sevmeyen Erkek Neler Yapar Nasıl Anlaşılır ?

Evli bayanlarımızın içini kemiren bazı ortak düşünceler vardır. Bunlardan en önemlisi de ‘’Kocam beni sevmiyor mu?’’ gibi iç kemiren sorulardan birisidir. Tabii ki bu iç problem, bayanlarda doğal olarak ortaya çıkmıyor. Kocalarının hareketini uzun zaman boyunca takip eden bayanlar bazı düşüncelere kapılarak, bu tip problemlere yol açabiliyor. Peki karısını gerçekten sevmeyen bir erkek hangi davranışları sergiler ve nasıl davranır?

1. Sizinle Zaman Geçirmekten Kaçınır

5 Sevmeyen Erkek nasil anlasilir

Eşiniz, tüm ısrarlarınıza rağmen sizinle dışarı çıkmayarak veya bir şeyler yapmayarak, sizinle zaman geçirmekten hoşlanmıyor olabilir. Sizin yanınızda olmak yerine bilgisayar başında oturuyorsa, kitap okuyorsa veya arkadaşlarıyla dışarı çıkıyorsa aranızda gerçekten de bir problem var demektir. Aynı zamanda konuşma aktivitelerinin en az olduğu sinema gibi etkinliklere gitmeyi zar zor kabul ediyorsa, sizi sevmiyor olabilir. Eşiniz, sizin yanınızda olsa bile çoğu zaman sanki yanınızda değilmiş gibi hissedebilirsiniz.


2.Erkek Konuşmaz

4 Sevmeyen Erkek nasil anlasilir

Konuşmak ve iletişim kurabilmek, aynı zamanda bu iletişimi güzelce devam ettirebilmek büyük bir sanattır. Karı koca arasında basit bir sebepten bile büyük muhabbetler doğabilir ve bu muhabbet keyifli bir şekilde uzun saatler devam edebilir.Fakat artık durum eskisi gibi olmuyorsa ve ancak 5-10 dakika konuşma yapılıyorsa, erkek karısını sevmiyor olabilir.

 • Kocanız, sorumluluktan ve zorunluluklardan sürekli bahsediyor mu?
 • En önemlisi de kocanız, gün içinde veya hafta içinde neler yaptığınızı neler hissettiğinizi veya günlerinizin nasıl geçtiğini sormuyor mu?

Karısına değer veren bir eş, yaşamınızın bu bölümlerini merak eder ve anlamaya çalışır. Bu konulara hiç girmeyen bir erkek, karısını sevmiyor olabilir.


3.Sizi Etkilemek İçin Hiçbir Şey Yapmaz

7 Sevmeyen Erkek nasil anlasilir

Eşinizle sevgili ve flört dönemlerinizi hatırlayın. Sizi etkilemek için her şeyi yapıyordu değil mi? Bunu yapmasının amacı da gözünüzde bir kahraman olabilmekti. Çünkü her erkek, eşinin veya sevgilisinin gözünde kahraman olarak görünmek ister. Eğer eşiniz eskisi gibi bunları yapmıyorsa, ortada gerçekten de bir problem var demektir. Ayrıca bu durum, eşinizin sizi sevmediğine yorulamaz. Çünkü artık evlisinizdir ve eşiniz kendisini biraz daha rahat hissedebilir, bu durumu abartmayabilir.


4.Hayatı Sizinle Paylaşmayabilir

6 Sevmeyen Erkek nasil anlasilir

Eşiniz yoğun bir işte çalışmakla beraber, dışarıdaki birtakım işlerini de bitirebilir. Siz de aynı yoğunlukta olduğunuz için çok az boş zamanınız kalır. Fakat bu boş zamanlarda sizinle beraber değil de tek başına farklı aktivitelere katılıyorsa, gerçekten de sıkıntı büyük demektir.

İlginizi Çekebilir  Nişan bohçası Nasıl Hazırlanır? Neler Konur?

5.Aşağıdaki Erişimleri Kısıtlıyorsa Sevgi Azalmış Demektir

3 Sevmeyen Erkek nasil anlasilir
Sevmeyen-Erkek-nasil-anlasili
 • Cep Telefonu
 • İnternet E-Posta Adresleri
 • Sosyal medya hesapları
 • Arkadaş Çevresi ve Dostları
 • Yeni Arkadaş Olduğu Kişiler
 • Boş Zamanlarında Yaptığı Aktiviteler

6.Özlem Duymaz

Eşiniz, sizi gerçekten çok seviyorsa onun yanında olsanız bile size özlem duyacaktır. En son ne zaman ‘’Seni Özledim’’ lafını duydunuz? Bu süre çok uzunsa, gerçekten de bazı şeylerin nasıl ilerlediğini anlamanız gerekiyor. Çünkü gerçekten seven erkek, gün içerisinde yanında olmadığınız zamanlarda da size özlem mesajı atar.

7.İçten Sarılmaz

Sarılmak, fiziksel bir eylem olduğu gibi karı-koca arasındaki en kuvvetli bağlardan birisidir. Eşini gerçekten seven bir erkek, eşiyle fiziksel temas kurmaktan asla kaçınmaz. Tam aksine eşinin sürekli elini tutmasını ister, ona sarılır ve sık sık öpücükler kondurur. Eğer bu durum tam tersine işliyorsa, ilişkide ciddi bir problem var demektir.


8.Yardımcı Olmaktan Kaçınır

8 Sevmeyen Erkek nasil anlasilir

Ev içerisindeki veya dışarıdaki işleri sadece siz mi yapıyorsunuz? Eşiniz mutfak gereçlerini, faturaların ödenmesini ve evdeki tüm işleri umursamıyorsa artık büyük bir boş vermişlik var demektir. Bu durumda kısa zaman sonra sevgisizliğe dönüşecektir. Eşiniz, tüm evlilik yükünü sadece yüklememelidir. Tam aksine ev işlerinizde ve dışarıdaki problemlerinizde size yardımcı olmalıdır.


9.Karısıyla Gurur Duymaz

Sevmeyen-Erkek-nasil-anlasilir

Sevmeyen bir erkek, zamanla eşinin varlığından bile rahatsız olmaya başlayacaktır. Onun varlığından gurur duymayacak, yaptığı başarılı işleri de üstten bir tebrikle geçiştirecektir. Bu durum da bayan içi oldukça gurur kırıcıdır. Eğer eşiniz sizden utanmaya başladıysa ve aynı zamanda sizi önemsememeye başladıysa, ilişkiniz kötüye gidebilir.


10.Değişiklikleri Fark Etmez.

Eşiniz, yeni aldığınız bir elbiseyi fark etmeyebilir. Yeni kestirdiğinizi saçınızı, yeni aldığınız ayakkabıyı ve elbiseyi fark etmiyorsa bu durumda umursamazlık başlıyor demektir. Fakat eşiniz yoğun bir şekilde çalışıyorsa, bazı şeyleri fark etmeyebilir. Tabii ki bunun da bir sınırı vardır. Siz yeni aldığınız eşyalardan sadece bazılarını giyerseniz ve bu eşyalar küçük olursa eşiniz yoğunluktan dolayı fark etmeyebilir. Fakat üzerinizdeki elbiseyi fark etmiyorsa, sıkıntı olabilir.

BÜTÜN BUNLAR HEMEN SEVGİSİZLİK OLARAK NİTELENDİRİLMEMELİDİR

Eşinizin yaptığı davranışlar, hemen sevgisizliğe yorulmamalıdır. Çünkü:

 • Eşiniz sadece o an böyle davranmış olabilir.
 • Yorgun, dargın ve dalgın olabilir.
 • Onun davranışlarını yanlış yorumluyor olabilirsiniz.

Ayrıca eşiniz ile aranızdaki bağlar kopmaya devam etmesine rağmen bunu eşiniz dile getirmiyorsa, sevgisizliğin temelinin atılmamış olduğunu belirtelim. Belki de eşiniz sizi gerçekten sevmek istiyor fakat bazı engellerle karşılaşıyordur. Bu durumu da onunla yüz yüze sakince konuşarak anlayabilir, tüm problemi konuşarak çözebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu