Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir?

206

Cildiniz veya vücudunuzun tamamı bir gün içinde uzun süre güneş ışınlarına maruz kalıyorsa ya da güneşin en dik açı ile baktığı anda dışarıda oluyorsanız güneş lekeleri uzun vadede kendini göstermeye başlayacaktır. Özellikle güney kesimlerde yaşayan bireylerde sıkça görülür.Lekelerin oluşması için bir veya birkaç günlük değil uzun süre ile güneşe maruz kalmalısınız. Ultraviyole ışınları oldukça güçlüdür eğer her hangi bir güneş koruyucu kullandıysanız ve ona rağmen bu lekeler oluştuysa endişelenmeniz gerekebilir. Çoğu zaman sadece cilt bazlı olduğundan tedavisi de oldukça kolaydır.

Öncelikle lekelerin hiç oluşmamasını istiyorsanız minimum SPF 50 düzeyinde bir günşeş koruyucu krem kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer ki cildinizde bu lekeler mevcutsa cildinizi güçlendirerek yok olmalarını sağlayabilirsiniz. Bol su içmek, en az üç ana öğün ve en az iki ara öğün tüketmek, kuruyan cildi nemlendirmek lekeleri yok etmeye yeterli olacaktır. Güneş lekeleri eğer ciltteki farklı hastalıklara ait lekelerle karıştırılabilmekte. Eğer ki bu çözümler işe yaramazsa daha tıbbi bir görüş almanız gerekecektir. Eğer çözüm başarılı olursa ve birdaha bu lekelerle karşılaşmak istemiyorsanız güneş koruyucu krem kullanmaya devam edebilirsiniz. Uzun vadede başarılı olacaktır ve cildinizde lekelerin oluşmasını engelleyecektir.

Basit sorunlar için pahalı ve zahmetli yöntemlere uzanmanız gerekmez. Uygulayacanız bu yöntemler güneş lekeleri üzerinde başarılı olacaktır ve en kısa sürede ciltten silinmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.