Teknoloji

Büyük Boyutlu Dosyalar Hızlı Şekilde Nasıl Gönderilir?

Çok büyük boyutlu dosyaları göndermeniz için web tabanlı dosya transfer siteleri mevcut. Ancak bu siteler yavaş, ücretli ve son derece kullanışsız olabiliyor. Ancak biz bunlara ek olarak büyük boyutlu dosyalarınızı nasıl gönderebileceğinizi anlatacağız. Büyük Boyutlu Dosyaları En Hızlı Şekilde Nasıl Gönderebilirim? Büyük boyutlu dosyaları hangi programlar aracılığı ile gönderebilirim ? Bu soruların cevabı yazımızın devamında bulunmaktadır.

 

Hemen hemen herkesin kullandığı akıllı cihazlar sayesinde bu süreç sandığınızdan daha kolay hale geldi. Akıllı cihazların uygulama marketlerinde çok sayıda dosya paylaşım uygulamaları mevcut. Biz bunlardan 3 tanesini sizlere derledik.

 

SUNSHİNE Kullanarak Büyük Dosyaları Kolayca Gönderin

susnshine buyuk dosya transferi
susnshine buyuk dosya transferi

Bu uygulama sayesinde artık dosyalarınızı herhangi bir sunucuya yüklemenize gerek yok. Tek yapmanız gereken dosyayı alan tarafın ve gönderen tarafın bu uygulamayı yüklemiş olmasıdır. Normalde web tabanlı bir paylaşım sitesinde 10 GB’lik uygulamayı yüklemek 1 saat gibi uzun zaman alıyordu. Ancak bu uygulama sayesinde artık 2-3 dakika içerisinde gönderebilme imkanına sahipsiniz.

 

Sunshine, Android, IOS, Windos ve MAC tabanlı işletim sistemlerinde de çalışmaktadır. Ayrıca bu uygulamanın çarpıcı bir diğer özelliği ise dosya boyutu kısıtlaması olmamasıdır. Uygulamanın tek kısıtlaması, yüklediğiniz dosyanın uygulama üzerinde sadece 7 gün durmasıdır. Ancak bu özellik çoğu insan için bir problem teşkil etmemektedir.

Uygulama Adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spika.funki.app

SEND ANYWHERE

Bu uygulama da Sunshine uygumalasına benzerlik göstermektedir. Tek farkları; Sunshine uygulamasında üyelik koşulları bulunurken, bu uygulamada bulunmamasıdır. Send Anywhere SSL teknolojisi ve cihaz eşlemek için 6 karakterli anahtar kullanmaktadır.

 

 

Bu uygulama aynı zamanda Android, IOS, Windows ve MAC tabanlı işletim sistemlerinde de sorunsuz çalışmaktadır. Uygulamanın tek problem teşkil eden özelliği ise, dosyaları tek seferde yalnızca bir kişiye gönderebiliyorsunuz. Buna ek olarak, başka bir cihazla bağlantı yapabilmeniz için, daha önce bağlantı kurduğunuz cihazla bağlantıyı koparmanız gerekiyor. Gönderdiğiniz veya aldığınız dosyalar uygulama üzerinden maksimum 10 dakika içerisinde siliniyor. Ancak ayarlardan bunu değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın yeni özellikleri de bulunuyor. Buna örnek olarak; Bluetooth bağlantısı kullanarak dosya gönderimi gibi.

Uygulama adresi : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estmob.android.sendanywhere

WE TRANSFER

buyuk dosya gonderimi
buyuk dosya gonderimi

Bu uygulama 2009 yılından beri dosya paylaşım alanında lider konumunda. We Transfer, yukarıda anlattığımız uygulamalardan daha basit çalışıyor. Dosya paylaşımı yapmanız için göndericinin veya alıcının bu uygulamay sahip olması gerekmiyor. Göndericinin, alıcının mail adresini bilmesi dosya gönderimi için yeterli oluyor. Mail adresini girdikten sonra ve dosyayı yükledikten sonra alıcıya bir link gidiyor. Alıcı bu linke tıkladığında dosya indirilmeye başlıyor. İşte bu uygulama dosya paylaşımı bu kadar kolay hale getiriyor. Ancak bu uygulamanın diğer uygulamalara göre eksik kalır bir noktası bulunuyor. Bu nokta, gönderebileceğiniz dosya boyutunun maksimum 2 GB olması. Ancak ücretli sürümünde bu sınırlama 10 GB oluyor.

Uygulama Adresi : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wetransfer.app.live

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu