Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

310

Yoğurt Diyeti

Millet olarak sofralarımızın vazgeçilmezlerinden olan yoğurdun faydaları anlatmakla bitmez. Ancak haftada 2 kilo verdiren yoğurt diyeti hakkında bir bilginiz var mıydı? Evet, kesinlikle haftada 2 kilo. Ancak bu süre zarfında günlük olarak 2 litre su içmeyi de aksatmamalısınız. Detoks özelliğinin yanında fazlaca bilinmeyen yağ yaktırıcı özelliği olan bu besin maddesi ile hızlı ve sağlıklı kilo vermek mümkün. İşte yoğurt diyeti için önerilen menüler.

1. Gün. Uyanınca bir bardak limonlu ve ılık su, kahvaltı, 1 porsiyon yağsız yoğurt ve tek bardak çay. Çay şekersiz olmalıdır. Öğlen, 1 kase sebze çorbası, 1 parça yağsız peynir, arada 1 meyve ve bir porsiyon yoğurt ile şekersiz bir bardak çay. Akşam ise tek porsiyon sebze çorbası ile tek porsiyon yoğurt.

2. Gün: Limonlu ılık su sonrası 1 porsiyon az yağlı yoğurt, 1 bardak şekersiz çay ve tek kaşık yulaf, arada yoğurt, meyve ve şekersiz çay. Öğlen sebze çorbası ve yoğurt. Akşam ise mercimek çorbası ve yoğurt. Yatmadan önce ise birkaç adet kuru incir ve şekersiz bitki çayı.

3. Gün: Ilık suyun ardından kahvaltıda yoğurt, yulaf ve şekersiz çay. Arada ise yoğurt meyve ve yine şekersiz çay, öğlen sebze çorbası ve yoğurt. Akşam yoğurt ile mercimek çorbası yatarken 3 adet kuru incir. Bitki çaylarından da şekersiz olarak tüketilebilir.

Diğer Günler: Yoğurt diyeti için diğer günlerde 3. Günün aynısı uygulanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.