Nedir?

Sahibinden Param Güvende Hizmet Bedeli Ne Kadar?

Sahibinden Param Güvende hizmet bedeli ne kadar sorusu sistemi kullanacaklar için önem taşıyor. Pek çok kişinin kullanmış olduğu Sahibinden ilk başlarda konut ve taşıt alım satımı için kullanılıyor olsa da günümüzde pek çok eşyanın satılmasını mümkün kılıyor. Param Güvende hizmeti de site üzerinden alışveriş yapacakların ücretlerini güvence altına alıyor.

Sahibinden Param Güvende Nedir?

Sahibinden Param Güvende platform kullanıcıları tarafından ikinci el alım satım işlemlerini kolay hale getirmek için geliştirilmiş olan bir sistemdir. İkinci el alımlarda çoğunlukla ürünü alan kimseler hasar veya belirtilmeyen sorunla karşı karşıya kalabilir. Özellikle önceden ürünü görme şansı da olmayan kimseler alışveriş yaptıktan sonra mağduriyet yaşayabilir. Param Güvende ise bu türden sorunları gidermek adına kurulmuştur. Ürünün satın alınması sonrasında verilen ücret Sahibinden tarafından geliştirilen ödeme kuruluşunun hesabında tutulmaktadır. Ürün, alan kişiye ulaştıktan sonra alıcı eğer üründen memnun kalırsa sistem üzerinden onaylama yapmaktadır. Bu onaylama sonrasında ise satıcıya ücreti yatırılmaktadır.

Satın alınan ürün ilanında belirtilenden herhangi bir şekilde farklı çıktığında ödeme işlemi tamamlanmayacaktır. Bunun için alıcı ürünü anlaşmalı olan kargo ile satıcıya geri gönderir. Ancak burada göz önünde tutulması gereken nokta satıcıya ürünün gönderilmesi sırasında iade için durumu belirtmektir. Ürün, satıcıya ulaştıktan sonra iki gün içerisinde tutar alıcıya iade edilmektedir.

Bu hizmetler için ise alıcıdan ürün fiyatına göre belirlenmiş olan hizmet bedeli alınmaktadır. Sistem hem alıcıyı hem de satıcıyı koruduğu için platform üzerinden alışveriş yapmayı daha güvenli ve sorunsuz hale getirmektedir.

Param Güvende Kargo Ücreti Ne Kadar?

Param Güvende uygulaması ile alınan ürünlerde iade gerçekleşiyorsa herhangi bir kargo ücreti talep edilmez. Başka bir deyişle kargo ücreti olmadan satıcıya iade işlemi yapılır. Ayrıca sistem kredi kartınıza kategoriye bağlı olarak da taksit imkânı da sunabilir.

Sahibinden Param Güvende Hizmet Bedeli

Sahibinden param güvende hizmet bedeli bu sistemin kullanılması halinde alıcı tarafından ödenen tutardır. Öncelikle bu tutarın söz konusu olması için satışı yapılan ürünün param güvende içerisinde olması gerekir. Bunu ise ilanların yanında belirtilen Param Güvende simgesi ile anlayabilirsiniz. Eğer satılan üründe böyle bir ifade varsa Param Güvende ile Satın Al butonu da aktif hale gelecektir.

Bu butonu seçerek satın alma işlemini platform üzerinden tamamlayabilirsiniz. Param Güvende hizmet bedeli net bir tutar olmayıp satın alınan ürün bedelinin yüzde 10’u kadardır. Bu kapsamda örneğin 500 TL’lik bir ürün aldığınızda 50 TL hizmet bedeli ödemiş olursunuz.

Bu tutar kurumsal üyelikler için ise farklıdır. Kurumsal üyeliklerin sunmuş olduğu satışlarda Param Güvende hizmet bedeli tutarları da değişkenlik göstermektedir. Bu tutarlar şu şekildedir;

 

Antika 9%
Giyim & Aksesuar 9%
Kişisel Bakım & Kozmetik 9%
Kitap, Dergi & Film 9%
Koleksiyon 9%
Yiyecek & İçecek 9%
Anne & Bebek 9%
Bahçe & Yapı Market 9%
Diğer Her Şey 9%
Ev Dekorasyon 9%
Hobi & Oyuncak 9%
Saat 9%
Müzik 8%
Ofis & Kırtasiye 8%
Spor 8%
Elektrikli Ev Aletleri 6%
Takı, Mücevher & Altın 6%
Teknik Elektronik 6%
Cep Telefonu 5%
Bilgisayar 5%
Ev Elektroniği 5%
Fotoğraf & Kamera 5%
Oyun & Konsol 5%

 

Param Güvende Para Hesaba Ne Zaman Yatırılır?

Sahibinden Param Güvende paranın hesaba yatırılması için en geç 3 iş günü süre bulunmaktadır. Satıcının sisteme kargo bilgilerini girmesi ve alıcının da eline ulaşan ürüne onay vermesi halinde ödemeler satıcıya 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bu iş günü mesai saatlerini de içermektedir. Eğer mesai saatleri dışında bir süre oluşuyorsa bu durumda sonraki ilk iş gününde hesaba para yatırılmış olur.

Sahibinden Param Güvende Avantajları Neler?

Sahibinden Param Güvende avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • İkinci el eşya alımında olası sorunları tahmin etmek oldukça zordur. Bu yüzden Param Güvende ile karşı karşıya kalacağınız risklere karşı koruma bulabilirsiniz. Aldığınız ürün elinize ulaştıktan sonra onay verdiğiniz için dolandırıcılık gibi durumlar ile karşı karşıya kalmazsınız.
  • Satıcılar, bu sistem ile birlikte daha geniş kesimlere ulaşarak satış işlemlerini yapabilir.

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu