Rapor parası sorgulama Nasıl Yapılır?

352

Her durumda çalışmadığınız günler için ödeme almazsınız. Alabilmek içinse birkaç şart gerekmektedir. Bunlardan biri işinizde kaza geçirdiğinizde ya da mesleğinizden ötürü zarar gördüğünüzde kendini gösterir. Tabi alabilmek için sigortalı bir çalışan olmanız şarttır. Sigortalı olduktan sonra da Sosyal Güvenlik Kurumu geriye kalan her şeyi halledecektir. Ancak siz rapor parası sorgulaması öğrenmek istiyorsanız SGK’nın online adresleri ile biraz çalışmanız gerekecektir. Kısa sürede zaten sizde öğrenebilirsiniz bunu. Ardından kaç günlük raporlu olduğunuz, her raporlu gün için ne kadar ödeneceğini ve buna bağlı ek bilgileri elde edebilirsiniz.

rapor-parası-sorgulama

Öncelikle sorgulamayı gerçekleştirmek için E-Devlet’e giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından SGK’ya bağlı İş Göremezlik Rapor Sorgulama sayfasına gitmelisiniz. Buradan gerekli bilgilerinizi girdiğinizde size sonuçları verecektir zaten. Paranızı almak istediğinizde de bankalardan değil PTT’den alacaksınız. Bunun için paranızın yatırılmış ve onayın gelmiş olması lazım. Tüm işlemler hallolduktan sonra rapor paranız PTT hesabınıza ya da ikamehgat yerinizde ki PTT Şubesine Gönderilecektir. Bu noktadan sonra sizin için geriye kalan tek şey paranızı çekmek olacaktır. Eğer sigortanız veya çalışma durumunuzla ilgili öğrenmek istediğiniz farklı şeyler varsa E-Devlet aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Devleti ele alan birçok işte karşımıza çıkmakta.

Rapor parası sorgulaması nasıl yapılır öğrendikten sonra her ihtiyacınızda uygulayabilirsiniz. Adımlar değişse bile yine E-Devlet üzerinden değişecektir sistem. Bulmak istediğinizde kuruma ve alt hizmetlere bakarak aradığını kolayca bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.