Patates diyeti nedir?

Eğer yedi gün önemli değil, sabrederim diyorsanız bu diyet tam size göre. Bu diyetin en belirgin özelliği bu sayede verilen kiloların yeniden alınmaması. Sadece bu neden dahi ikinci kez patates diyeti yapmak için yeterli. Bir haftada beş kilo vermek isterseniz bu diyeti mutlaka uygulamalısınız. Tek tip besleniyorum diye üzülmeyin. Elde edeceğiniz sonuçlar bu eksikliği fazlası ile kapatacak. Yağ yaktırıcı özelliğinin de bulunması bir başka avantaj olarak görülebilir.

Hedefin hafta da 5 ile 6 kilo arasında verilmesi hedeflenen patates diyeti sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflayacaksınız. İşte günlük menüler.

1. Gün: Sabahları 2 adet orta boy haşlanmış patates, öğlen 2 adet orta boy haşlanmış patates ve akşam 3 adet orta boy haşlanmış patates.

2. Gün: Sabahları 2 adet orta boy haşlanmış patates, öğlen 2 adet orta boy haşlanmış patates ve akşam 2 adet orta boy haşlanmış patates.

3. Gün: Sabahları 2 adet orta boy haşlanmış patates, öğlen 2 adet orta boy haşlanmış patates ve akşam 3 adet orta boy haşlanmış patates.

4. Gün: Sabahları 1 adet elma ve 1 adet mandalina, öğlen 2 adet orta boy haşlanmış patates ve akşam 2 but tavuk ızgara ya da haşlaması, yeşil salata. Salata bir tatlı kaşığı yağ ile tatlandırılabilir.

5. Gün: Sabahları 1 adet elma, 2 adet mandalina, öğlen 1 adet elma ve 2 adet mandalina, akşam duble porsiyon balık veya bonfile et ile karışık salata.

6. Gün: Sabahları 1 adet elma, 2 adet mandalina, öğlen 1 adet elma ve 1 adet portakal, akşam duble porsiyon balık veya bonfile et ile karışık salata. Salata bir tatlı kaşığı yağ ile tatlandırılabilir.

7. Gün: Sabahları 1 adet elma, 2 adet mandalina, öğlen patates salatası ile yeşil soğan, akşam ise 3 yumurta ile yeşil salata.

İlginizi Çekebilir  1000 Kalorilik Diyet

Patates diyeti sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu