Kediniz sizi seviyor mu? Tespit Etmek İçin 7 ipucu

936

Kedilerimizin bizi sevdiğimiz kadar sevdiğine inanmak istiyoruz, ancak varlığımıza sadece hoşgörünün olmadığını nasıl bilebiliriz? Kediler genelde adaletsizce köpeklerle karşılaştırıldığında uzak ya da soğuk olarak adlandırılırlar, çünkü köpekler daha gözle görülür şekilde sevimliyken kediler genellikle PDA konusunda daha gizli dururlar. Bununla birlikte, kedimizin davranışlarını daha yakından okumak gibi basit olabilir. Kediniz sizi seviyor mu? sorusuna aşağıda ki cevapları vererek analiz edelim.

ASPCA evlat edinme merkezinde kedi davranışı danışmanı olan Adi Hovav, kedilerin insan yoldaşları için çeşitli fiziksel yollarla sevgi gösterdiğini söylüyor. “Kedilerle yaşayan birçok insan bildiği gibi, kediler genellikle sarılma zamanını belirleme konusunda öncülük edecek, bu yüzden pisi her zaman tarafınızdan olmasa rahatsız olma” dedi.

Sevgiyi göstermek için kedilerin sergilediği yedi davranış vardır:

1 – Kedi Öpücüğü

“Kedi öpücüğü”, “yavaş yanıp sönme” ve “göz öpücüğü” olarak bilinen kedigiller gözlerin keskin yanıp sönmesi, kedinizin sevimli göstermenin en büyüleyici yollarından biridir. Sakin, güvenen bir kedi yavaş yavaş gözlerini kapayacak, sonra da onlara bakıp sana bakacak.  Kediniz güven veren bir bakış açısı sunuyorsa ve size bir “kedi öpücüğü” sunuyorsa,  mutlak onayı verin.

Kedi öpücüğü
Kedi öpücüğü

2 – Masaj

Yoğurma olarak bilinen ön pençelerin ritmik hareket ettirilmesi, kedinin ilk günlerinden bir yavru kedi olarak kaldıracak bir tutamdır. Hemşirelik bebekler süt akışını teşvik etmek için pençelerini annelerinin yanında basarlar ve kediler bu ilişkiyi sevinç ve sıcaklık ile korurlar. Kedini kucağınıza yerleşir ve bir konçerto çalıyormuş gibi süveter elbiselerinize patileriyle vurmaya başlarsa, bu özel masajın mutluluk ve güven işareti olduğunun tadını çıkarın.

kediniz için masaj
kediniz için masaj

3 – Kuyruk

Kuyruğunun sana karşı hafifçe sallamış ya da etrafında dolaşıp durmaması, dünyaya “Evet, bu benim insanım.” Diyen onay ve mülkiyet anlamına gelir. Ve kedinizin kuyruğu gökyüzüne doğru, bir yelkenli teknesi gibi işaret ediyorsa?  “Kediniz kuyruğunu kaldırdığında, bazen en üstte bir soru işareti gibi küçük bir kıvrımla kedi yavrusu bir başparmak gibi” sevimli işaret veriyor olabilir.

kedi kuyruğu
kedi kuyruğu

4 – Hırıltı

Bir çimen biçme makinesi kadar hafif bir iç çekiş veya yüksek sesle, sersemleme, bir kedinin en havalı hilesidir. Kürkünün altındaki ritmik mizah, ünlü bir kedi memnuniyetinin bir işareti olarak bilinir. Kedi yavrularının en eski anılarına geri dönerek, kedilerin halkı için sevgiyi gösterdiği en önemli yollardan biri olarak sersemlik sözlerini söylüyor. Titreme, bir yavru kedinin ilk sansasyonlarından biri, hayatın iyi olduğunu söyleyen titreşim ve hoşa giden bir sestir. Bununla birlikte, bazı kediler sinirlendiğinde sinirlenirler, öyleyse, kedinizin hangi duyguyu gösterdiğinden emin değilseniz, onun hissettiğini söylemek için diğer sinyallerine uyun.

Kedi hırıltısı ne anlama gelir
Kedi hırıltısı ne anlama gelir

5 – Seninle beraber uyuması

Kediler uykunun mutluluğunda bayılıyorlar, bu nedenle kedinizin uykusunu sizinle paylaşmak istediği hiç de şaşırtıcı değil. Miyavv, “Kediler, insan arkadaşlarına yapışarak şefkat gösteriyorlar, sıklıkla yanında uyuyorlar” dedi. Kediler sık ​​sık uykunuza ayak uydurmanın, çarşafların ve battaniyelerin arasında kıvrılmanın, rahat rahatlık için kendi sevgisini eklemenin bir yolunu bulacaktır. Yanınızda yatan bir kedinin hoşa giden kilosu, bilimsel olarak ispatlanmış bir uyku yardımı olmayabilir, ancak kedinizin yatağınızı paylaşmayı seçtiğini bilmek tatlı rüyalar getirmelidir.

Ayrıca, tıpkı kediler bizimle yatmayı seçtikleri gibi sık sık döngüyü tamamlamak ve bizi sabahın ilk saatinde uyandırmak istiyorlar. Bazı kediler insanlarını kahvaltı için uyandırıyor olsalar da diğerleri sadece eviniz de günlerini iyi başlamak için can atarlar.

kedilerin sizle uyuması
kedilerin sizle uyuması

6 – Başını okşatması ve size sürtünmesi

“Tavukçuluk” olarak bilinen, bir kedi başını sarkık kıvırcık kıvırcık kıvırcık kıvırcık kıvırcık kıvırcıklarsa, saf bir sevecenlik hareketi. Mırrr, “Sanki başının üstünü ovuyor ve yanaklarda yanılıyor,” Hey, sizi seviyorum ve ailenin bir üyesiniz “dedi.

Insan arkadaşlarını bu şekilde ovan kediler de yüzlerinde koku parmaklarından kedigren feromonlarını geride bırakıyorlar. Kediler, bunu sevecenlik ve koku alışverişi şeklinde kedi dostlarıyla sık sık yapar. Bunları koklamayacağımız halde, pelit için mutlu kokular olduğundan emin olabilirsiniz.

kedi kokuları
kedi kokuları

7 – Bakım

Dost (veya aile) olan kediler birbirlerini sevgi dolu bir stres yardımcısı ve koku alışverişi için birbirlerine koku bırakıyorlar. Koku biraraya geldiğinde, arkadaşlarının yakınında olduğu bilirler kedileri rahatlatır. Pam Johnson-Bennett, Think Like a Cat da dahil olmak üzere kedi davranış kılavuzlarının yazarı, kedinizin size sevgi ettiği cümlecinin sevginin bir işareti olduğunu söylüyor; çünkü kokunun kendisi sizin sahibi olduğunuz için güvenle süzülüyor.Kediniz kolunuzu yalamaya başlasa, iltifatınızı önemseyin ve daha sonra hafif bir tarakla veya fırça kedinizi tarayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.