Vücut Gelişimi

Kaslı kollar için 4 özel hareket!

Kaslı kollar için 4 özel hareket!

Kaslı kollara sahip olmanın birçok yolu var. Biz de en yararlı olabileceğini düşündüğümüz 4 tanesini sizler için yazdık.

 

  1. Skull-Crushers

 

Türkçe’de kafatası ezici gibi korkutucu bir anlamı var. Arka kol kaslarının çalışmasına yarıyor. Bench’in üzerine uzanıp, E-Z barı elimize alıyorsunuz. Omuz hizasında dirsekleri büküp tekrar dirseklerden yukarı kaldırıyorsunuz ağırlığı. Oldukça zorlayıcı bir harekettir ve yanınızda mutlaka birinin bulunmasını da tavsiye ederiz.

image001

  1. WeightedPull-Ups

 

Özellikle kanat kaslarını geliştirmeye yarayan bu hareket, biceps kasları için de oldukça etkili. Görünüm itibariyle barfiksi andırıyor. Önce bara tutunup bacaklarınızı kırarak birleştiriyorsunuz. Daha sonra omuz hizasına kadar kendinizi yukarı çekip, tekrar yavaş bir şekilde geri indiriyorsunuz. Kendi ağırlığınızın yanı sıra kendinize ayrıca bir ağırlıkta bağlayabilirsiniz.

image003

 

  1. BarbellRow

 

Dizler hafif kırık beliniz düz olarak  hafif yatık olacak pozisyonda, halteri kavrıyorsunuz ve karın hizasına kadar düz bir hizada omuz hizasına kadar kaldırıp tekrar geri indiriyorsunuz. Özellikle bel ve biceps kasları için önemli bir hareket.

 

image005

  1. BarbellCurls

 

Son olarak Biceps kaslarını çalıştıran bir hareketle konumuzu sonlandırıyorsunuz. Oldukça sık gördüğümüz bir hareket. Ayakta dik bir pozisyonda barı elinize alıp yalnızca ön kol hareketiyle barı göğüs hizanıza kadar kaldırıyorsunuz ve tekrar geri indiriyorsunuz.

image007

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu