Hıçkırık Nasıl Geçer

331

Hıçkırık Nasıl Geçer

İnsan sağlığı hayatımız boyunca sürekli araştırılan ve deneyler yapılarak en iyi seviyede tutulan çok önemli bir koldur. Sağlığımız adına birçok ilaçlar üretilmiş ve deneyler gerçekleştirilmiştir. Bizler halen insan sağlığı konusun da yeni başarılar elde etmek adına sürekli çalışmakta ve hastalıkları tamamen yok etmek adına yeni ilaçlar üretmekteyiz. İnsanlar da sadece rahatsızlıklar bir salgın olarak değil, bir belirti olarak da kendini tetiklemektedir. Hıçkırık özellikle zaman zaman hiç olmadık bir anda başımıza geliyor ve iletişim gücümüz de zorluklar çekmemize sebep oluyor. Örneğin bir  toplantıdasınız ve bir anda sizi hıçkırık tutmaya başladı.

hıçkırık neden olur
Hıçkırık neden olur

Hıçkırık Nasıl Geçer sorunuza vermiş olduğumuz bu cevap sayesinde sizlerde hiç olmadık bir anda tutan hıçkırığınızı yok edebileceksiniz. Hıçkırık Nasıl Geçer sorunuza cevap olarak, ilk akla gelen hemen bir bardak su içmeniz fakat suyu içerken normal şekilde değil başınızı öne doğru eğerek suyu içmeniz sonucun da hıçkırık geçebiliyor. Bazen nefes tutarakta hıçkırığınızı geçirebilirsiniz, fakat bunlar ile de geçmez ise daha birçok yöntem yer almaktadır. Örneğin bir avuç toz şeker yiyerek hıçkırığınızı bastırabilirsiniz. Mesela yarım çay kaşığı sirke ve ardından bir bardak su için hıçkırık kesilecektir. Hiç olmadık anda başımıza gelmesi bizleri toplum içinde de utandırıyor ve komik görünmemize sebep olmaktadır. Acil durumlar da hemen hıçkırığımızı geçirmek için nefes egzersizleri en iyi gelen yöntemlerden birisidir. Nefesimizi tutarak karnımızı şişirip indirmek hıçkırığın kesilmesin de en iyi yöntemlerden birisidir. Elbette hemen şak diye kesilecek yok olacak değildir, birkaç dakika bu sürmektedir ama bazen öyle bir hal oluyor ki saatlerce süren hıçkırık ve bu hıçkırığı bir türlü geçirememe durumları da yer almaktadır. Bu gibi durumlarda en yakın bir doktorunuza başvurmanız çok daha iyi olacaktır.

1 Yorum

  1. hıçkırıga kesin çözüm. bir poseti ağzımıza tutarak hava giriş çıkışına engel olacak şekilde poşet içine soluk alıp veriyoruz. bir müddet somra poşetteki hava bitecek nefes almak zorlaşacak o zaman bırakıyoruz. hickirigimizin geçtiğini göreceksiniz. karbondioksit solumak hıçkırigi keser

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.