İnternetTeknoloji

Facebook Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Dondurulur?

Gün geçtikçe artan ihtiyaçlarımız doğrultusunda gelişen teknoloji, aynı şekilde teknolojiye olan bağlılığımızı arttırır oldu. Teknolojinin sadece iş olanaklarından değil eğlence ve iletişim imkanlarından da faydalanmamızla birlikte bir çok sorun ortaya çıkıyor. Sosyalleşmenin diğer bir yolu olan İnternet, bizlere facebook, twiter, youtube gibi imkanlar sunuyor. Her nekadar facebook sadece bir Harvard öğrencileri için kurulsa da  zamanla tüm dünyaya yayılarak şu sıralar en çok ziyaret edilen sitelerin başında yer alıyor. dünyada bulunan insan sayısından daha fazla facebook hesabı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bazılarımızın birden fazla hesabı bulunuyor. Hal böyleyken kullanılmayan hesapları silmek için arayışa giriliyor.

 

Konu Başlıklarımız

Sosyal ağ olan Facebook’ta bulunan hesabınızı silmek yerine dondurabilirsiniz.

Hesabınızı tamamen silmek yerine, geçici olarak erişime kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, ilk önce facebook hesabınıza girmek olacaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak, Hesabınızı dondurma sayfasına gidebilirsiniz.

FACEBOOK HESABINIZI DONDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

https://www.facebook.com/settings?tab=security&section=account&view

Hesabınızı dondurmadan önce dikkat etmeniz gereken mail adresinize ulaşabiliyor olmanızdır. Mail adresinize giriş yaparak gerekli kontrolleri sağlamadığınız sürece bu işlemi yapmanızı önermiyoruz. Hesabınızı tekrar aktif hale getirmenizin tek yolu mail adresinize gelecek olan onay linkleridir.

 

Teknoloji hayatımızı hep kolaylaştırır mı?

Hayatımızın büyük bir kısmına etki eden teknoloji, mahremiyeti hiçe saymaktadır. Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşılan bilgiler herkes tarafından görülebilmekte hatta hesabınızı silseniz de uzunca bir süre erişilebilir durumda olabilir. Hesabınızı facebook üzerinden silebilirsiniz, ancak google gibi veri ağlarında silinmesi zaman alabilir. Ayrıca teknoloji sosyalleşmeyi tamamen sanal bir oratama taşımaktadır. Artık dışarı çıkıp birileriyle sohbet etmek yerine, facebook gibi sohbet araçları tercih ediliyor. Buda insanların bir birleriyle olan etkileşimi engelleyerek bir çok kişinin kandırılmasına ve dolandırılmasına yol açmaktadır.

Facebook hesabı nasıl silinir?

Hesabınızı silmeden önce, facebook üzerinden giriş yapmış olmalısınız. Giriş işlemi yaptıktan sonra aşağıda ki verdiğimiz bağlantıya tıklayarak facebook hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz.

 

Facebook Hesap Silme Linki

https://goo.gl/Jo70M

 

Tıkladığınız bağlantıda karşınızda gelen ekran görüntüsü aşağıda ki gibidir. Hesabımı sil diyerek facebook hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

facebook-hesabini-tamamen-silme

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu