Evde Topuz Nasıl Yapılır

189

Özel gün ve gecelerde bayanların en çok kullandığı saç modelleri arasında topuz modelleri yer almaktadır. Bununla birlikte kuaföre gidildiği zaman büyük bir facia ile karşılaşıldığı için genellikle bayanların çoğu kuaför salonlarından mutsuz bir şekilde ayrılmaktadır. Ayrıca çok masraflı olan topuz modellerini artık evde yapmak mümkündür.

Şık ve zarif bir topuz modeli yapabilmek için öncelikli olarak saçların üst kısımları yarım bir şekilde alınarak toplanmalıdır. Yani sonuç olarak yarım bir at kuyruğu modeli tercih edilmektedir. Bununla birlikte toplanan saç alt kısımdan içe doğru kıvrılmalı  ve saçlar ortada ikiye ayrılmalıdır. Yani tam olarak kıvrılan yarım at kuyruğunun bir kurdele şekli alması beklenmelidir.

Tel tokalar ile sabitlenen saçın daha sonra yan kısımlarda kalan serbest yerler ikiye ayrılarak sırası ile enseden kurdele yapılan topuzun üzerinden geçirilerek doğru bir şekilde sabitlenmelidir. Aynı işlem aynı şekilde saçın diğer tarafı için de yapılmalıdır. Bununla birlikte iyice sabitlenen saçın ön kısımlarından küçük parçalar bırakabilir ya da daha zarif bir görüntü elde edebilmek amacıyla sımsıkı bir şekilde toplanabilmektedir. Bununla birlikte gece boyunca bozulmayan ilk halini koruyan saçlar için ise kalıcı ve güçlü bir spreyin kullanılması gerekmektedir. Özel akşamların saçları ile en şık bayanı bu şekilde siz olabilirsiniz. Masrafsız bir şekilde topuz modeli oluşturabilirsiniz.