Diyet ve ZayıflamaSağlık

Elma kabuğu ile Nasıl kilo verilir?

Elma kabuğu ile Nasıl kilo verilir?

Elma, fesleğen, yaban mersini, nane, keklik otu, kuru erik gibi besinlerde bulunan ursolik asit, farklı birçok kozmetik ürününde kullanılan kimyasal bir madde. Bazı kanser hücrelerinin büyümesini engelliyor. Çinlilerin fareler üzerinde yaptığı bir araştırmasının sonucuna göre, ursolik asit vücut ağırlığında azalmaya, fazla kalori tüketilmesine ve kasta bulunan yağın azalmasına yol açıyor. Ayrıca hücrelerdeki proteinleri ayıran aktiviteleri artırarak, kilo vermeye de yol açıyor. Ursolik asit ayrıca kasları geliştirmeye de yarıyor. Iowa Üniversitesi’nin yine fareler üzerinde yaptığı bir araştırmanın sonucuna göre, Ursolik asit elma kabuğunda yer alıyor, kas kaybını, açlıktan oluşan sorunları ve omurilik zedelenmelerini önlüyor.

elma ile zayıflama

Ayrıca araştırmaya göre normal farelerde kas kütlesini artırmış. Ursolik asidin kas geliştirici etkisi, iskelet kasındaki insülin (kandaki şeker seviyesini normal sınırlarda tutan bir hormon) sinyalinin artmasından ve atrofi (kas küçülmesi) ile bağlantılı gen aktivitelerinin durdurulmasından kaynaklanıyor. Ursolik asit hızlı kilo vermeye ve kas yapımına yardımcı olabilir.

 

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu