Düz Karın İçin Diyet Nasıl Yapılır ?

275

Düz Karın İçin Diyet Nasıl Yapılır

Günümüzde kadınlar aşırı kilolarından oldukça şikayetçidir. Bunların başında karın ve bel bölgesindeki oluşan fazlalıklar gelir. Bu bölgelerde oluşan yağlanmaların zararlı olmadığı düşünülmektedir. Ancak karın ve bel bölgesinde oluşan yağlanmaların eritilmesi çok zordur ve genellikle kalıcı olmaktadır. İş gereği yada bedensel engeli sebebiyle oturmak zorunda olan bireylerde göbek bölgesinde yağlanma daha fazla gözükmektedir. Gündelik yaşantımızı genellikle pasif olarak geçirdiğimiz için kilo verme problemi ortaya çıkmaktadır. Kilo vermek için belirli egzersizler ve diyetler  yaparken harcadığımız kalorileri verirken aldığımız kaloriye de dikkat etmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde zayıflamak isterken diğer hastalıklara yakalanabiliriz. Bu sebepten dolayı kendimize uygun bir diyet programı hazırlamalı ve gün içerisinde harcanan kaloriye göre de besin tüketmesini bilmeliyiz. Eğer diyet konusunda bilginiz yok ise, kesinlikle uzman bir diyetisyene başvurarak yapılması gerekenleri öğrenmeliyiz. Yapılması gerekenleri öğrendikten ve uyguladıktan sonra düz  karın  sahibi olmak hiçten bile değildir. Giydiğiniz kıyafetlerin yakışmaması, kat kat olan karın bölgesi moralinizi bozmasın. Düzenli bir şekilde yapılacak diyet ve egzersizler ile ideal bir düz karın sahibi olabilirsiniz. Örnek bir diyet vermek gerekirse;

Düz karın diyeti için gerekli malzemeler

Bu diyet için haftada 4 yada 2 gün, istenirse 1 hafta olarak ta uygulanabilir.Yapılacak olan diyetin en güzel özelliği ise vücudun gün içerisinde en çok ihtiyacı olan sıvıyı karşılamasıdır.

Aşağıda verilecek malzemeler, her gün 1’er adet olmak üzere kullanılacaktır.

1 fincan yeşil çay,

1 adet salatalık,

1 çay kaşığı zencefil,

1 adet kabuklu doğranmış elma,

1 adet kabuklu doğranmış limon,

6 sap nane,

Kişinin kendi isteğine göre 1 çubuk tarçın,

Düz karın diyeti yapılışı

Yukarıdaki malzemeleri iyice karıştırarak dolabın içine konularak bir gece bekletilmelidir.Bekletilen karışımın hepsi ertesi gün tüketilmelidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.