Balayı Tatil rehberi: En Güzel Balayı Yerleri

Balayı tatili yapmayı planlayan çiftlerin her zaman ‘nereye gidelim?’ sorusu minik krizlere yol açmıştır. Evliliğin sağlam temellerini atmak ve unutulmaz anılar yaşamak için romantik bir balayı kadar önemli çok az şey vardır. balayı mekanı bulma sorunundan bizde sizleri kurtarmak için kolları sıvadık ve 30 adet unutamayacağınız balayı mekanlarını derledik.

Şimdiden tüm çiftlere mutluluklar…

en-guzel-balayi-yerleri
en-guzel-balayi-yerleri

Balayı Yapılacak En Güzel Yerler: Balayı Tatili Rehberi

phuket adasi1Phuket Adası:

Phuket, Tayland’ın en büyük adasıdır. Chalong adlı yat limanı ve Kamala Plajı ile balayı yapan çiftlerin dikkati çekmektedir. Ada yıl boyunca sıcak bir iklime sahiptir, hem kültür hem de okyanus öğeleri taşıyan bir balayı yapmak isteyen çiftler için ideal noktalardan biridir. Phuket Adası’nda su sporlarının tümü için imkan bulabilir, aynı zamanda burası dünya çapında da ünlü bir evlenme yeridir. Lüks tüketim düşkünü kesimde özellikle son yıllarda popüler olan ada, reddedilemez bir romantizme sahiptir. Bol miktarda adada bulunan büyüleyici manzaralara bakacak biçimde kurulmuş olan konaklama tesisleri, Phuket’in evlilik ya da balayı için giderek artan bir taleple karşılaşmasını sağlamaktadır. bazı durumlarda 30 bazı durumlarda 90 güne kadar vizesiz gidebileceğiniz Phuket Adası’na İstanbul’dan uçuş süresi de 13 saattir.

finlandiya1Finlandiya: 

Meşhur kutup ışıklarını görmek ve unutulmaz bir şekilde balayı yaşamak istiyorsanız Finlandiya, muhteşem güzelliğe sahip noktalardan biridir. özel olarak balayı çiftleri için hazırlanan odalar, kuzey ışıklarını yatarken görmenizi sağlayacak biçimde tasarlanmış yatak odaları ve meşhur Finlandiya saunaları ile balayı planınıza kesinlikle dahil etmeniz gereken bir noktadır. Kutup ışıklarını romantik bir akşam yemeğinden sonra izleyerek uykuya dalmak kaç çiftin acaba yapabileceği bir balayı tatili olabilir? vizeyi Finlandiya’ya gitmek için almak gerekir ve başkent Helsinki’ye uçuş süresi ise 3 saat 25 dakikadır.

mauritiusMauritius:

Mauritius adası, Hint Okyanus’unda bulunur ve bir diğer popüler balayı lokasyonudur. Seyşellere’e komşu olam Mauritius adası, yaklaşık olarak 1 milyon 200 bin kişilik nüfusu ile turizm dışındaki sektörlerle uzun yıllar boyunca varlığını sürdürmüş olan bir ülkedir. Ciddi bir turizm atılımını 1968’den itibaren yapan Mauritius, günümüzde önemli bir balayı durağı haline geldi. İklimi tropikal olmakla birlikte, sürekli güneydoğu yönünden esen rüzgarlar sayesinde ılıman bir havaya sahiptir. Deniz sevenler için ideal derinlik ve sıcaklıktaki kumsalları, tropik meyveleri ve şeker kamışından yapılan taze içkileri ve oldukça yoğun yaşanan gece hayatı ile Mauritius, genç ve dinamik çiftler için ideal bir balayı adresidir. Grand Bay adlı bölge, restoran bar ve diskoları ile ziyaret etmeye değer bir alan olarak göze çarpmaktadır. Ayrıca alışveriş imkanları Pereybere  bölgesinde, gezilebilecek tarihi ve kültürel öğeler ise Balaclava bölgesinde mevcuttur. Doğası da inanılmaz bir güzelliğe sahiptir. Vizeye 60 güne kadar olan Mauritius ziyaretlerinizde ihtiyacınız yok. Aktarmalı olarak uçuş süresi 11-17 saat arasında değişir.

Bora Bora:

Bora Bora, Fransa’nın Pasifik Okyanusu üzerindeki kolonisi olan Fransız Polinezyası’na bağlı bir adadır. İki tepeden sönmüş bir volkan oluşumudur. Ada 230 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir ve aynı zamanda dağ iklimini de yaşattığından dolayı çok zengin bir doğaya sahiptir. Yaklaşık yerli olarak 8.800 kişilik bir nüfusa ev sahipliği eden ada, deniz kıyısına kurulmuş olan lüks konaklama imkanları ile sunduğu tüm egzotik meyvelerin afrodizyak etkisini hissetmek isteyenler için ideal bir destinasyondur. Hindistan Cevizli tatlıları, okyanus balıkları ve Fransız şarapları ile eşinin kalbine giden yolun midesinden geçtiğini düşünenler Bora Bora’yı oldukça sevecekler. Ayrıca sonsuz bir okyanus karşısında büyülenerek aşkın yüceliğini ve evliliğin sonsuzluğunu hissetmek için de uygun bir varış noktası olarak bu ada tavsiye edilebilir. Bu adaya tüm bu güzel yönlerine karşın ulaşmak oldukça meşakkatli bir yolculuk gerektirmektedir. Aktarmalı olarak birçok firmanın sağladığı uçuşlar yaklaşık 35 saat sürebiliyor. Adaya gitmek için ayrıca Fransa vizesi almanız da gerekmektedir.

barselonaBarcelona, Avrupa’nın tarih ve sanat kokan romantik şehridir. Adeta balayı çiftleri için biçilmiş kaftandır. Hem gündüz hem gece hayatı kentte çok çeşitli seçenekler sunduğu için kültür, romantizm ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyen çiftler için ideal bir seçim olabilir. Heykeller, sanat galerileri ve performans gösterilerinin adım başı olduğu bu kültür kokan şehir, 7/24 hareketli bir yaşama sahiptir. Sagrada Familia katedrali, Casa Mila ünlü Katalan mimar Gaudi’nin şehrinde kesinlikle görmeden gelmemeniz gereken yerler arasındadır. Schengen vizesini Barcelona’ya gitmek için almanız gerekiyor ve yaklaşık İstanbul’dan uçuş süresi 3 saat 45 dakikadır.

Venedik: 

Venedik, dünya üstünde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan, günümüze kadar üzerinden geçen yüzyıllara rağmen gelmiş aşıklar şehri diye de bilinir. Balayı burada yapılacak şeylerden birisi olsa gerek. İlk olarak karı koca olarak çıkacağınız tatil, böyle aşk kokulu bir yerde olmalıdır. İtalya vizesini bu güzel yere gitmek için almanız gerekiyor ve İstanbul’dan uçuş süresi 2 saat.

Aruba: 

Venezuella sahillerinin 27 kilometre kuzeyinde, Karayip Denizi’nin güney kısmında bulunan bir ada ülkesi olan Aruba, geçmişte Hollonda Krallığı’na ait bir prenslik iken bağımsızlığını 1986 yılında kazanmıştır. Aruba, bu tarihten itibaren yaptığı turizm atılımları ile ılıman bir tropikalliğe sahiptir. Karayipler’in yakıcı güneşine rağmen sürekli olarak ada üzerinde doğu yönünde esen rüzgar, daha da bu bölgenin iklimini yumuşak hale getirmektedir. Tüplü ya da şnorkelli olarak balayı sırasında dalış yapmak isteyen çiftler için zengin bir sualtı dünyası vadeden ada, aynı zamanda beyaz kumsalları ve kıyıya yakın yerlerdeki sularının sığ olması ile ünlüdür. Eagle Beach ve Baby Beach özellikle adanın egzotik kumsalları içerisinde en ünlü olanlarıdır. Bu eski bir Hollonda kolonisi olan adaya gitmek için ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda ya da Schengen vizeniz var ise vize almanıza gerek yoktur. Eğer bunlara sahip değilseniz vize almanız gerekir. aktarmalı olarak uçuş süresi ise 18-29 saat arasında değişmektedir.

İsviçre Alpleri: 

Balayı çiftleri için İsviçre, romantik ve ilginç seçenekler sunan bir ülkedir. Her kategoride, ülkede bulunan göllerin kenarlarında konaklama şekline uygun oteller, dağ evleri gibi mekanlar yer alır. Göllerde İsviçre’de bulunduğunuz süre içerisinde tekne gezileri, yeşilin her tonunu görebileceğiniz dağlarda yürüyüşler, karla kaplı Alpler’de nefes kesen manzaralar eşliğinde baş başa yiyeceğiniz unutulmaz yemekler balayınızın en iyi anıları olacaktır. İsviçre vizesini Alpler’e gidebilmeniz için almanız şarttır. Başkent Zurih’e İstanbul’dan uçuş süresi ise 3 saattir.

Floransa:

 Floransa, Kuzey İtalya’daki Toscana bölgesinin başkentidir. Hem romantizmden hem de kültür sanat aktivitelerinden balayında ödün vermek istemeyenler için harika bir şehirdir. Foloransa; Toscana’nın yuvarlak tepelerinin ortasında bulunur ve Arno Irmağı tarafından ikiye bölünür. İtalya’nın coğrafi bakımdan tam merkezinde yer alır. Müze ve sanat galerileri, mimarisi ile İtalya’nın ve Avrupa’nın en önemli sanat kentlerinden biri olan Floransa, İtalyan Rönasans’ının da doğum yeridir. Michelangelo, Leonardo da Vinci ve Dante gibi tarihe geçmiş kişiliklerin ilham kaynağıdır. Her mevsim başka güzel olsa da Floransa’nın yaz aylarında tadı damağınızda kalabilir. muhteşem bir balayını burada yapmak için İtalya vizesini ihtiyacınız olacak. uçuş süresi de 2 saate yakın sürmektedir.

Zanzibar: 

Zanzibar Adası, Tanzanya’nın kıyısında bulunur. Dünyaca ünlü turistik bir mekandır.Zanzibar çok farklı turizm imkanlarına ev sahipliği etmektedir. Nugwi adlı etkileyici bir kasaba ile kuzey ucunda bulunan, balayı planı yapan çiftlerin de dikkatini çekmektedir. Mutlaka Nungwi’de geçirilecek bir balayı için yapılması gereken aktivite gün batımını seyretmektir. Güneş, uçsuz bucaksız turkuaz okyanusa doğru yavaş bir iniş yapar, sonsuz bir aşkın başlangıcını sembolize etmek için de ideal bir seçimdir. Ayrıca her gün batımında Nungwi’de bulunan limandan aynı yöne doğru çıkış yapan yaklaşık 50 kadar tekne, unutulmaz bir manzaraya yol açmaktadır. Bunlara ilaveten, kuzeydeki deniz fenerinin yanında yer alan akvaryuma uğrayarak, dokunulmasına müsaade edilen dev kaplumbağalarla dost olabilirsiniz. Bu yorucu günün ardından birçok esere konu olan Cholo’s Bar’a uğrayarak hiç konuşmadan eşinizle birlikte sessizliği ve okyanusu dinleyerek huzurlu bir balayı yaşayabilirsiniz. Vize, adaya gitmek için gerekiyor ancak Tanzanya konsolosluğundan vizeyi alabildiğiniz gibi, sınır kapısından da alabilirsiniz. Aktarmalı olarak uçuş süresi ise 18-26 saat arasında değişmektedir.

Santorini:

 Yunan adalarının incisi Santorini, Ege denizinin de en gözde adalarından biridir. Türkiye’ye yakın olmasından dolayı kısa zamanlı balayı planlayanlar içi ideal bir kaçış noktası olacaktır. yanı sıra mükemmel manzaraları ile romantik bir tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adreslerinden biridir. mavi kubbeli otantik ada evleri, Caldera manzarasına hakim butik oteller yer almaktadır. Bu bölgedeki otellerin hepsinde aşağısı uçurum olduğundan dolayı havuz bulunuyor. Bazı oteller aynı zamanda sizin için balkonda jakuzi keyfi bile sunuyor. Yunan adalarını ziyaret için vize almak gerekir ancak Yunanistan’a seyahat etmek isteyenler için kolaylaştırılmış bir vize programı uygulanıyor. Yalnızca adalar için buvize programı geçerlidir. Ulaşım için ise iki alternatif bulunmaktadır; deniz yolu ilki ikincisi de İstanbul’dan Atina’ya oradan da ikinci bir uçak ya da gemi yolculuğu ile Santorini’ye bir de Mikanos Adası’na direkt uçuşlar vardır. sürat tekneleri ile buradan da Santorini’ye geçilebilir.

Antigua ve Barbuda: 

Beyaz mercan taşları, Antigua sahilinde yer alır. Yıllardır balayı çiftlerini buraya çeken nedenlerin başında yemyeşil tropik ormanları gelmektedir. Bu bozulmamış güzelliği ile hatta Karayip adaları arasında en popüler olanıdır. Çiftlere ayrılan özel odalarda, turkuaz rengi kıyılarda serinlemeden önce spa keyfi ile ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirebilirsiniz. Yorucu bir düğün telaşesinden sonra özellikle rahat bir nefes alacağınız garantidir. Vizeye, Antigua ve Barbuda’ya gitmek için gerek yok. Yaklaşık 18 saat de uçuş süresidir.

Havana:

 Havana, alternatif bir balayı düşüne çiftler için hakikaten güzel bir tercih olabilir. sıcakkanlı ve mutlu insanlar, romantik bir şehir, eski model arabalar, rengarenk sokaklar, Havana purosu, apartmanlar, farklı bir yaşam tarzı farklı bir kültür… önceliğiniz buraya gittiğinizde bir puro fabrikasını gezmek ve üretimi görmek olabilir. 2 saatlik özel bir salsa kursu turistler için mevcuttur, salsayı burada öğrenebilirsiniz. Adeta bir balayı cenneti, beş yıldızlı oteller, denizden esen yel, Küba kahvesinin keskin kokusu ve unutamayacağınız bir balayı. Küba vizesini Havana’ya gitmek için almanız gerekir ve 14 saatlik aktarmalı olarak bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Martinik:

 Martinik, Karayip Adaları’ndan biridir. yoğun olarak Fransız ve Karayip kültürünün yaşandığı bir tropik adadır. Siyah kumsalları ile kuzey kısmındaki çok ilginç manzaraları sunan bu ada, ayrıca zengin bir tarihe sahip olduğundan dolayı gezi alanları da sunuyor. Hafif kültürel öğelerle tropik balayı planını zenginleştirmek isteyen çiftler için ideal bir varış noktasıdır. Gorges de la Falaise adlı bir kanyona ada sahiptir. Balayı çiftleri için bu kanyon içerisinde akşam yemekleri sunan tesisler vardır. ayrıca balayında alışveriş yapmak isteyen çiftler için de Paris stili taşıyan butikler ya da çiçek ve taze meyve satan Pazar yerlerine uğramak da mümkündür. Vize almanız için Martinik Adaları’na Fransız konsolosluğuna başvurmanız gerekir ve aktarmalı olarak uçuş süresi 17-21 saat arasında değişmektedir.

İlginizi Çekebilir  Carl Gustav Jung’un Arketip Kavramı

Angkor Vat: 

Tapınak, Kamboçya’nın Siem Reap kentinde yer almaktadır. Kral II. Suryavarman adında 12. yüzyılda adına yapılmıştır. Vişnu adına inşa edildiği dönemde bir Hindu tapınağı olan Angkor Vat daha sonra Budist tapınağı olarak kullanılmıştır. Hint tanrılarının buluştuğu Meru Dağı’nı tapınağın kuleleri simgelemektedir. Meru Dağı Kutup Yıldızı’nın Hint mitolojisinde altında ve evrenin merkezinde yer almaktadır ve 7 kıtaya da işaret etmektedir. Havanın, savaşın ve cennetin tanrısı dağın tepesinde Indra’nın bulunduğuna inanılır. 33 farklı tanrı ise dağın eteklerinde yaşamaktadır. Adımınızı Angkor Vat’ın içine ilk olarak attığınızda dev Hindu koruyucu meleklerinin ve lotus çiçeklerinin koruması altına girdiğinizi hissedersiniz. Lotus çiçeği goncası şeklinde tapınağın kuleleri vardır. ve bu sadece Lotus çiçeğinin göz alıcı güzelliğini kullanarak kendine ziyaretçileri hayran bırakmak için değildir. Görkemli çiçeğin özelliklerine aslen bir göndermedir. Çamurlu ve pis yerlerde lotus yaşamasına rağmen her zaman çiçekleri saflık ve temizliği korumaktadır. En ufak bir toz zerresine dahi bu pembe çiçeklerin üzerinde rastlayamazsınız. Budizmin de bu nedenle en önemli simgelerinden biri haline gelmiştir. Saflık ve bozulmamışlığı simgeler. Böylesine gizemli bir şehri, böylesine gizemli bir mekanı görmek balayında alternatif arayanlar için güzel bir tercih olabilir. vize Kamboçya sınır kapısında gerekmektedir ve aktarmalı uçuşlarla uçuş süresi ortalama 20 saat sürmektedir.

Bahamalar: 

Bahamalar, yaklaşık iki bin adadan oluşan bir takımadadır. Mercan kayalıklar üzerine kuruludur. Bu ülke Atlantik Okyanusu üzerindedir ve birçok çiftin dünyanın her yerinden balayı rüyalarını süsleyen en popüler yerlerdendir. Müziği, festivalleri ve danslarıyla balayını kültür şöleni haline getirmek isteyen çiftlere de hitap eden Bahamalar, tropik ve yarı tropik iklimler arasında bir geçiş iklimi yaşar. Ayrıca Bahama’nın doğası da yunusları, papağanları, rakunları ya da timsahlarıyla çok zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Unutulmaz bir okyanus macerası halinde balayı tatilini yaşamak isteyen çiftler için Bahamalar en ideal noktalardan biridir. yüzmek ya da çeşitli su sporları yapmak için sıcak su okyanusları ile ideal kumsallarda, Bahamalar’ın en popüler özellikleri arasındadır. 8 aya kadar Bahamalar vize uygulamamaktadır ve aktarmalı olarak uçuş süresi 18 ile 26 saat arasında değişmektedir.

Amsterdam: 

Amsterdam, Avrupa’nın özgürlükler başkentidir. Hem romantizm hem de eğlence dolu bir balayını Amsterdam’da geçirebilirsiniz. İster yaya isterseniz de kiraladığınız bisikletlerle kanallarla bölünmüş tarihi sokaklarında bisikletlerle güzel bir şehir turu yapabilir, tarihin en büyük sanatçılarının güzide eserlerini şehrin ünlü müzelerinde görebilme imkanı bulabilirsiniz. Romantik dakikaları köprülerin üzerinde geçirdikten sonra daha heyecan verici şeyler yapmak istiyorsanız, size günün her saati Amsterdam muhteşem bir eğlence vaat etmektedir. Schengen vizesini bu güzel şehre ulaşmak için almanız gerekir ve 3 saat 30 dakika da uçuş süresidir.

Belize:

 Biraz romantik balayınıza macera katmak istiyorsanız, sizin için Belize tam bir balayı cenneti diyebiliriz. Plajda güneşlenmeden daha fazlasını istiyor ve eşsiz deneyimler peşinde koşuyorsanız balayınız için burası gelecek vaat eden bir yerdir. Turlamak için balta girmemiş ormanlarını tercih edebilir, şelalelerde yüzebilir ve antik Maya kalıntılarını görebilirsiniz. Başta dalış olmak üzere birçok su sporu da balayınıza bambaşka bir tat katacaktır. Muhteşem sahillerinde bunların tümünün yanı sıra güneşlenme imkanı, berrak sularında yüzme şansı ve farklı bir kültürü gözlemleyebilme şansı bulacağınız bu harika yere gitmek için 30 güne kadar vize almanıza gerek yok. 17 saat de tahmini uçuş süresidir.

Barbados:

 Barbados Adası, Karayip Adaları’nın en popülerlerinden biridir. Tarih boyunca yerleşim merkezi olmuştur. Gelirinin önemli bir kısmını günümüzde turizm ile sağlayan Barbados, uzun ve geniş kumsalları, kendine özgü incir ağaçları be tarihi öğeleriyle popüler bir balayı adresidir. Meşhur Kelebek Plajı’na ada ev sahipliği etmektedir. Bu şirin adayı balayı planlarınıza katarak Mount Gay Rom Damıtım Evi’ne uğrayarak egzotik içlerinizi okyanusa karşı eşinizle birlikte yudumlayabilirsiniz. Harbour Lights bölgesinde yapılan plaj partilerinde eğlenebilir ya da Barbados’un dalış aktivitelerine katılarak berrak sularının altındaki batık gemileri izleyebilirsiniz. 90 güne kadar Barbados vize istememektedir. Aktarmalı olarak uçuş süresi ise 16 ile 21 saat arasında değişmektedir.

Lofoten: 

Lofoten, dünyanın en güzel manzaralarının yer aldığı Norveç’in şirin kasabasıdır ve görenleri büyülemektedir. Kuzey kutup dairesindeki Nordland bölgesinde yer alır. Norveç Denizi’ne doğru ana karadan kuş tüyü biçiminde uzanan, birbirine köprü ve tünellerle bağlı adalardan oluşur. Aslında burası çok turistik bir bölge değildir. Çoğunlukla adalarda balıkçı köyleri bulunur. Alışveriş ve eğlence meraklılarına pek hitap ettiği söylenemez. Ancak kırmızı evleri ile doğal güzellikleriyle ve sakinliğiyle kalabalıktan uzakta bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin aşık olacağı bir yerdir. Norveç vizesini bu güzel yere gitmek için almanız gerekir. Oslo aktarmalı olarak uçuş süresi 6 ile 7 saat arasında olabilir.

Bali: 

Bali Endonezya’nın en popüler adasıdır. ‘Bali Shanti Shanti Shanti’ ise sloganıdır. Shanti; Sanskrit dilinde barış ve huzur anlamına gelmektedir. Barış ve huzurun üzerine şahane plajları olan, deniz ve güneş üçlüsünü ekleyip de tüm bunların üzerine bir de adanın kendine münhasır kültürel zenginlikleri ilave edilince neden bu kadar balayı için cazip bir yer olduğu kolayca anlaşılabiliyor. Bali, Endonezya’nın 17,500 adasından biridir ve ülkenin 4 milyon nüfusu ile aynı zamanda en zengin bölümüdür. Sualtı güzelliklerini dalış yaparak keşfetmek, dağ ve orman yürüyüşleri yapmak, ünlü Bali dans gösterilerini izlemek, masaj yaptırmak yapılacak şeyler arasında sayılabilir. Kültürel yapısı itibari ile de oldukça zengin olan güler yüzlü Balililerle sohbet etmekten kaçınmayın. Çiçeklerle havaalanında karşılanacağınız bir balayı gerçekten muhteşem olabilir. Endonezya vizesini bu adaya gitmek için havaalanında alabilirsiniz. Vize 30 güne kadar olan ziyaretlerinizde gerekmemektedir. Singapur aktarmalı olarak uçuş süresi yaklaşık 14 saat sürmektedir.

Hawaii: 

Kuzey Büyük Okyanus’ta Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı eyaletlerden birsidir. 3,700 kilometre Amerika ana karasından uzaklıkta adalar grubu olan Hawaii, Godzilla, Lost ve Jurassic Park filmlerine ve dizilere mekan olmuş, harika plajları, yüksek sörf yapılabilecek dalgaları, temiz kumsalları, kristal berraklığından denizi, egzotik yerel kültürü, yemyeşil ormanları ile rüya gibi bir balayı fırsatı sunan huzur adasıdır. Adanın ünlü otelleri Waikiki sahili boyunca sıralanıyor. Gökdelenler, restoranlar, alışveriş merkezleri, şık butiklerle dolu ve oldukça plajın çevresi hareketlidir. Egzotik balıkları, deniz kaplumbağaları ve rengarenk mercanları ile Hawaii denizi görenleri büyüleyecek güzelliktedir. Etkileyici ve doğal güzelliklerinin yanında her mevsim 12 ay ılıman iklimi ile balayı tatili olarak tercih edilecek bir yerdir. ABD vizesini bu güzel ve romantik adaya gidebilmeniz için almanız gerekiyor. aktarmalı olarak uçuş süresi, 30 saate kadar çıkabilir. Direkt uçuş bulacak şansta iseniz orada 17 saatte olma imkanınız vardır.

Paris:

 Her köşede romantizmin, yaşandığı Paris ikonik bir Avrupa şehri ola gelmiştir. Paris, dünyada en çok turist ziyareti alan yerdir ve ülkemiz tatilcilerinin listelerinde de ilk sırada yer almaktadır. Uzun uçak yolculuklarını sevmeyen ve Avrupa’da balayı yapmak isteyenler için en uygun balayı tatili yerleri arasında Paris, ilk sırayı hak etmektedir. Opera Vendome, Garnier, Concorde, Chalet Meydanları, Aleksandr Köprüsü, Orsay Müzesi, Meclis Binası, Zafer Takı ile Paris, yerinde durmak istemeyen kültürel ve tarihi yerleri keşfetmeyi seven çiftlere sonu gelmez fırsatlar sunmaktadır. Görülmesi gereken şeyler açısından her sokak çok zengindir bu şehirde. Tekne gezintileri, Louvre, Champs-Elysees ve tabi ki harika Eyfel manzarası ile Seine Nehri’nde tekne gezintileri ile keşfedilmeyi beklemektedir. Paris’e alternatif olarak alışverişin çılgınları için bir merkez bulmak güç olabilir. Schengen vizesini Paris’e gitmek için almanız gerekiyor. Uçuş süresi ise 3 saat 30 dakikadır.

Maldivler: 

Hint Okyanusu’na serpilmiş 1.200 adadan oluşan Maldivler, tropikal bir cennettir. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın 750 km kadar güneybatısında bulunan Maldivler beyaz kumlu plajları, okyanusa doğru uzanan Hindistan cevizi ağaçları, egzotik bungalovları ve resortları ile rahatlama ve dinlenme konusunda eşsiz balayı fırsatları sunmaktadır. Deniz altı keşifleri, su sporları için de oldukça idealdir. Lagünlerin etrafını çevreleyen bu doğa harikası mercan resifleri, bu yeryüzü cenneti yüzlerce canlı çeşidi ve renk harmonisine canlı canlı şahit olmak isteyen genç-yaşlı aşıkları beklemektedir. Vizeye Maldivler’e gitmek için gerek yok ve uçuş süresi 9 saat 30 dakikadır.

Seyşeller: 

Seyşeller, 115 adadan oluşan bir takımadadır. Hint okyanusu’nun da Doğu Afrika’ya yakın olan kısmında bulunmaktadır. El değmemiş plajları, çok zengin doğası ile Seyşeller, aşk ve huzur dolu bir balayı geçirmek için ideal noktalardan biridir. Bir buçuk saatlik Beau Vallon ve Anse Major bölgeleri arasındaki yol boyunca el değmemiş plaj bulunmaktadır. Tazeleyici bir atmosfere bu bölge sahiptir ve yürüyüş yolundaki manzara adeta nefes kesmektedir. Fakat mevsim rüzgarlarından dolayı deniz kıyısının tüm bölümleri yüzmeye uygun değildir. Resmi uyarılara bu nedenle dikkat etmeniz gerekir. doğal güzelliğe ilaveten, Victoria bölgesinde yer alan ve aşk teması üzerine tamamen kurulu olan ‘Lovenut’, ‘Tequila Boom’ ve ‘Katiolia’ gece kulüpleri de aşklarını herkesten uzak bir şekilde yaşamak isteyen çiftler için birer çekim noktasıdır. Vizeye Seyşeller’e gitmek için gerek yoktur ve aktarmalı olarak uçuş süresi 17 ile 23 saat arasında değişmektedir.

Mısır: 

Akdeniz ve Kızıldeniz’e Afrika Kıtasının kuzeyinde kıyısı olan, dünyanın en eski medeniyetlerinin yaşadığı, yeryüzün belki de en gizemli ülkelerinden biridir. mistik bir balayı isteyen çiftlerin gitmesi gereken yer kesinlikle burasıdır. Geçmişi 6000 yılı aşkın olan tarihi tapınakları ve nasıl yapıldığı hala tartışılan dünyanın yedi harikasından biri olan piramitleri ile öne çıkmaktadır. Ayrıca dünyanın sayılı dalış merkezlerinden biri olan Kızıldeniz kenarında bulunan Hurguda ve Sharm el Sheikh ile balayı çiftlerinin ve turistlerin uğrak mekanları arasında bulunmaktadır. 20 yaşın altında ya da 45 yaşın üstünde değilseniz eğer vize almanız gerekir. havaalanında 15 Dolar karşılığında bu yaş aralıklarındaki kişiler vize alabilmektedir. Uçuş süresi de 2 saat 30 dakikadır.

Viyana: 

Viyana, Avusturya’nın başkentidir. Dansın aşk hali olan valsin doğduğu yerdir. Hem eğlence hayatı hem tarihi dokusu hem de alış veriş konusunda üst sıralarda bulunmasından dolayı Viyana, balayı romantik bir şekilde geçirmek isteyen çiftler için ideal seçimlerden biri olabilir. Viyana balolar kentidir ve burada huzuru bulacaksınız. Avusturya vizesini Viyana’ya gitmek için almanız gerekiyor ve uçuş süresi de 2 saat 15 dakikadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu