Akbank Direkt Şifresi Nasıl Alınır?

Teknolojinin ilerlemesiyle Akbank Direkt şifre sayesinde tüm bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bankamatikten ve şubeden yapabileceğiniz işlemleri oturduğunuz yerden ve tek tuşla kolaylıkla halledebilirsiniz. Teknolojinin gelişimiyle bankacılığın internet ortamına taşınmasına yardımcı bankalardan biride Akbank, şube yada bankamatiğe ihtiyacınız olmadan para gönderebilir, gelen ödemelerinizi kontrol edebilir, borsa işlemleri yapabilir, döviz-alım satım işlemlerini tek tuşla yapabilirsiniz, bunun için ihtiyacınız olan Akbank Direkt şifresine sahip olmalısınız.

akbank,Akbank Direkt Şifre,Akbank Direkt Şifre Alma,Direkt Şifre Alma,şifre alma

Akbank Direkt Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank sitesi üzerinden sadece sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Sıfırlama ekranına ulaşmak için https://internetsubesi.akbank.com/webapplication.ui/entrypoint.aspx?INSTANTPASSWORD linkini kullanabilirsiniz.  Resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

Akbank Direkt Şifre Alma
Akbank Direkt Şifre Alma

 

Sizden istenen önemli bilgileri girmeniz yeni şifrenizi almak için yeterli olacaktır. Ekranda ki bilgileri girdikten sonra kayıtlı telefon numaranıza doğrulama sms’i gönderilecektir. Gelen kodu girdikten sonra başarılı bir şekilde şifreniz sıfırlanacaktır ve yeni şifreniz size sms ile bildirilecektir. Daha sonra ki ilk girişinizde sizden güvenli bir şifre belirlemeniz istenecektir. Unutmayın yeni şifreniz tahmin edilmeyecek şekilde oluşturmalısınız.

 

Akbank Direkt Şifre Kullanmanın Yararları

  • Sürekli güncel kurları takip edebilir, takip ettiğiniz doviz/maden alışı yapabilir istediğiniz zamanda satışını yapabilirsiniz.
  • Bankanın sunduğu avantajları takip edebilir, size özel gelen teklifleri anında görebilirsiniz.
  • Hesaplarınızı inceleyebilirsiniz, günlük, haftalık ve aylık olarak harcamalarınızı görebilir, hangi sektörde ne harcadığınızı takip edebilirsiniz.
  • E-Devlet girişi için Akbank Direkt bankacılık hizmetini kullanabilirsiniz.
  • Komisyon ödemeden lira yüklemesi yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir, gelen havale ve eftleri kontrol edebileceğiniz gibi uygun oranlarla para gönderimi yapabilirsiniz.
  • westerunion işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Ödeme gönderebilir, gelen ödemeleri anlık olarak çekebilirsiniz.
  • İnternet bankacılığını kullanarak TL ve Yabancı döviz hesapları kolayca açabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir  Halkbank Paraf Puan Geçen Marketler

Akbank Direkt İnternet’e Giriş Nasıl Yapılır?

Giriş işlemleri sadece bankanın resmi internet sitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Harici her hangi bir web site üzerinden giriş yapamazsınız. Android ve İOS alt yapılı cihazlar için bankanın özel mobil uygulamasını kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Bankanın resmi sitesi üzerinen giriş https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx linki üzerinden yapabilirsiniz.

Giriş ekranı şu şekildedir.

akbank-direk-giris-ekrani
akbank-direk-giris-ekrani

 

Giriş yapabilmek için, müşteri numaranızı yada T.C kimlik numaranızı bilmeniz gerekiyor. Şifrenizi unuttuysanız yazımızın üst kısmında nasıl sıfırlayacağınızından bahsettik inceleyebilirsiniz. T.C yada müşteri numaranızla birlikte Akbankd Direkt şifresini girdikten sonra kayıtlı telefonunuza doğrulama SMS i gelecektir. Gelen kodu girdikten sonra bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz ekran gelecektir. Buradan tüm bankacılık işlemlerini tek tuşla ve kolaylıkla yapabilirsiniz.

akbank-direkt-bankacilik
akbank-direkt-bankacilik

 

 

Belirlediğiniz şifrenizi kimleyse paylaşmayın, banka personeli dahil. Tahmin edilebilir şifreler belirlemeyin. Telefonunuzu ulaşılabilir bir yerde bırakmayın. Unutmayın banka işlemleri artık elinizin altında güvenliğide sadece sizden sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu