Akbank Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım?

Bankacılık denildiğinde akla gelen önde bankalardan biri olan Akbank, neo kart ve farklı çeşitlerde çoklu kredi kartı kullanımı  yönünde bir çok bankayı geride bırakmıştır. Her gün hizmet kalitesini geliştirerek müşterilerine hizmet veren Ak bank , kart şifresi ve İnternet bankacılığı şifresini unutan müşterilerine bir çok kolaylık sağlayarak şifrelerini tekrar almalarını sağlamaktadır. Bu yazımızda Akbank Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifremi Unuttum nasıl sıfırlayabilirim sorularınıza cevap aradık.

 

Akbank Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım?

Diğer bankalardan farklı olan Akbank NEO kart şifresini unuttuğunuzda 4 farklı yolla şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

  1. En yakın Akbank şubesine giderek Banka kartı yada kredi kartı şifrenizi unuttuğunuzu belirtmeniz. Banka görevlisine şifrenizi unuttuğunuzu belirtmeniz ve kimliğinizi iletmeniz yeni şifrenizi almanız için yeterli olacaktır. Ancak bu yol biraz yorucu, daha kolay yollarla kart şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
  2. Akbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Oturduğunuz yerde banka kartı ve kredi kartı şifrenizi sıfırlayabilir, alış-verişinize kaldığınız yerden hızlıca devam edebilirsiniz. Akbank müşteri hizmetlerine ulaşmak için “444 25 25” nolu telefonu arayabilirsiniz.
  3. Akbank Direkt bankacılık işlemleri üzerinden şubeye gitmeden yada müşteri hizmetlerine bağlanmayı beklemeden internet bankacılığı üzerinden şifrenizi hızlıca değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Akbank.com.tr İnternet adresine girmek ve online bankacılık işlemlerine tıklamaktır. Giriş yaptıktan sonra KARTLARIM/ŞİFRE GÜVENLİK/ŞİFRE BELİRLE adımlarını takip ederek değiştirmek istediğiniz kartı seçmeniz yeterli olacaktır. Gelen ekranda yeni şifrenizi kolayca belirleyebilirsiniz.

 

4-SMS/Mesajla Akbank Axess, Free, Wings ya da Neo kart şifre Belirleme

Akbank Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifremi Unuttum
Akbank Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifremi Unuttum

Çok bilinmese de SMS ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Akbank sunduğu avantajlardan biride sms yardımıyla Akbank banka kartlarınızın şifresini sıfırlayabilmeniz.

  • Neo kart şifrenizi sıfırlamak için “BKSIFRE” yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak şifresini sıfırlamak istediğiniz banka kartınızın son 4 rakamı yaparak “4425”e göndermeniz yeterli olacaktır. Yeni şifreniz size SMS yolu ile iletilecektir. Yeni şifreniz ilk kullanımında aktif olur ve 7 gün içinde değiştirmeniz gerekir. 7 gün boyunca değiştirilmeyen şifreler kilitlenir.
  • Axess, Free, Wings kredi kartlarınızın şifresini sıfırlamak için “KKSIFRE” yazıp bir boşluk bırakarak sıfırlamak istediğiniz kartınızın son 4 hanesini girip “4425” e göndermeniz yeterli olacaktır. Yeni şifreniz size SMS ile iletilecektir. ilk kullanımınızla birlikte şifreniz aktif hale gelecektir.
İlginizi Çekebilir  İŞ BANKASI Bankacılık İşlemleri Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu