Ağda Nasıl Yapılır?

1.026

?

Sağlıklı bir için, gerekli önlemleri önceden almak gerekiyor. Ağda yapılacak kısımların tahriş olmaması için, malzemeleri tamamen kaliteli ve tamamen doğal yollardan halletmeye çalışın. Ağda Nasıl Yapılmalı konusunda bilmeniz gereken konular vardır. Ağda yaparken Bacakların veya kolların tahriş olmaması için, ilk olarak güzel bir duş yapılmalı. Sonrasında ise doğal kremler kullanarak, ağda yapılacak yerlerde izler kalmaması sağlanmalı. Ağda yaparken, sert maddeler asla kullanmayın. Ser ağda malzemeleri kullanmak, yapılan bölgeler de kızarmalara ve çok pis gözükmesine neden olur. Bunu kesinlikle yapmayın. Ağda malzemelerini doğal yollardan evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için sizlere bir tüyo verelim ;

– Elseker-ile-agda-yapimi-adim1[1]ma sirkesi ve Limonu alalım

– Orta şekilde Şeker hazırlayın

– Tencere içerisine yeteri kadar su ilavesi de yapın

– Sonra orta dakikalar da kaynatma yapın

 

Tencere içerisinde karışan malzemeler kıvam olarak soyutlaşır. Bu sayede Ağda yapmak için mükemmel bir malzeme oluşur. Burada önemli olan, orta derece soğumasından sonra hemen yapılacak olan bölgelere uygulamak.

?

Ağda Malzemelerini aldıktan sonra, ilk olarak ağda yapılacak bölge de temizleme yapın. Ağda yapılacak bölgenin biraz nemli olmasını sağlayın. Kremler kullanabilirsiniz. “ Çekmeli Ağda” malzemelerinde, bilhassa daha dikkat ederek, ağda yapılacak noktalarda özenle uygulamak gerekir. bunu yapmadan önce de o bölgeyi çok iyi hazırlayın. Sert malzemeler kullanmak özellikle bacak kısımlarında kalıcı izler bırakır. Kırmızı şekilde oluşan yüzeyler kısa sürede geçmez. Bu nedenle de Ağda yapılacak bölgeler de uygulama yaparken, çok ama çok dikkat edilmesi gerekenler vardır. Nemlendirici kremlerle beraber, ağdaların da malzeme olarak doğal olan ve bilindik olan malzemelerden seçilmesi de sağlık açısından çok önemli olacaktır.Ağda Nasıl Yapılır?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.