Yılbaşı Hindisi Nasıl Pişirilir

294

?

Yeni bir yıla adım atmaya sadece sayılı günler kalmışken şimdiden o özel gece için hazırlıklar yapılmaya başlanmış durumda. Kırmızı donlar alındı. Hindi fiyatlarına bakılmaya başlandı. Balkabakları en leziz şekliyle sofranın tatlısı olarak yılbaşı gecesinde yerini alacak.

Peki, Yılbaşı gecesinin olmazsa olmaz yemeği olan ? Bu konuda hiçbir bilgisi olmayanlar için bugünkü yazımızı hazırladık.

Yılbaşı Hindisini pişirirken ne yapmasını bilmeyenler için tüm adımları bir bir sıraladık.

Sizlerde bu adımlara uyarak yılbaşı için şahane bir hindi yemeği hazırlayabilirsiniz.

Bütün bir şekilde hindiyi bir alışveriş merkezinden veya bir çiftlikten alın. Eğer buzlu bir şekilde aldıysanız çözünmesi için oda sıcaklığında en az 2 saat kadar bekletin. Ardından hindinizi bol su içerisinde güzelce yıkayınız. Ardından havlu ile güzelce kurutarak ocak üzerinde tüylü kalan kısımlarını butlarından tutarak yakın.

hindi tarifi

Yılbaşı Hindisi Nasıl Kızartılır?

Hindiyi nar gibi kızartmak ve şahane bir lezzete kavuşturmak için en başta bütün hindinin her yanını güzelce marine edin.

Marine işlemi için boş ve derin bir kâsenin içerisine karabiber, defneyaprağı, ada çayı, zeytinyağı, limon suyu, tuz ve sirke ekleyerek güzelce karıştırın. Hindiyi hazırladığınız özel sos ile güzelce marine edin ve eğer vaktiniz varsa bir gece önceden bu şekilde dolapta dinlendirmeye bırakın. Bu şekilde beklettiğinizde hindi çok daha yumuşak ve lezzetli bir hale gelecektir.

Bütün Hindi Nasıl Pişer?

Hindiyi bütün halde güzelce marine edip bir gece dolapta dinlendirdikten sonra derin ve yayvan bir fırın tepsisine alın. Yaklaşık olarak1 saat boyunca 180 derecelik fırında pişirmeye bırakın. Hindiniz nar gibi kızardıktan sonra soğumaması için alüminyum folyo ile sarabilirsiniz.

Dilerseniz kestaneli bir iç pilav hazırlayarak hindinin içerisine yerleştirerek fırında bu şekilde de pişirebilirsiniz. Tamamen damak tadınıza göre hindiyi pişirerek Hindi Nasıl Pişirilir? sorusuna bizzat cevap olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.