Yavru Kuş Eğitimi Nasıl Verilir ?

Yavru kuşlar üzerinde eğitimler genel olarak Muhabbet kuşları üzerinde yoğunlaştığını görüyoruz. Birçok kişi evcil kuş olarak genelde bu tür üzerine tercihler yapması nedeni ile bizlerde bu yazımızda başta muhabbet kuşu olmak üzere diğer yavru kuşların eğitimlerinin nasıl gerçekleştirileceği hakkında bilgiler vereceğiz. Muhabbet kuşları üzerine eğitimler genellikle 1 aylıkken başlaması gerektiğini belirtiyor ve diğer kuş türlerinin (kanarya, papağan) için özel çalışmalar yapılara bazı kazanımların özel yöntemler ile öğretilebildiğini belirtmek istiyoruz.

13 1

İlk aylar muhabbet kuşlarının oldukça ilgi gösterilmesi ve taklit yeteneklerinin oluşabilmesi için kelimelerin öğretilebileceği bir ay olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürekli olarak yeni kelime tekrarları ile kuşunuzun hafızasını oluşturabilir ve istediğiniz kelimeleri tekrar edebilmesini sağlayabilirsiniz. Konuşma eğitimi muhabbet kuşları için 3 aya kadar geçerlidir. 3. aydan itibaren maalesef bu kuşlar için konuşma eğitimleri hiçbir şekilde etkisini göstermeyeceğini de belirtmek istiyoruz. Konuşma eğitimleri için çeşitli videolar izleyerek başlangıç için hangi harfler üzerine yoğunlaşmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Bir diğer eğitim türü ise beslenme üzerine olduğunu belirtmek istiyoruz. Yavru kuşlar için ilk beslenme alışkanlıkları önemli olup ömürlerinin sonuna kadar bağlı kalabilecek türden bir alışkanlık olduklarını belirtmek istiyoruz. Kuşlar üzerinde ilk beslenmeyi yemler üzerinde olmasını sağlayınız. İlk başlarda hoşuna gitmeyecek bir durum olan bu beslenme türü için kuşunuzla vakit geçirerek elinizden besleyerek güven duygusunu net olarak aktarmanız gerektiğini de değinmek istiyoruz. Bu yöntemler ile zamanla kuşunuz kendiliğinden elinize omzunuza atlayarak sizlerle vakit geçirmek isteyeceklerini de görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Akvaryumda Doğru Ve Akılcı Kum Kullanımı

Bir Yorum

  1. Kuş 3 aylıktan itibaren konuşmaz diye bir şey yok mesela benim kuşum on aylık dokuz aylıkken konuşmaya başladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu