Uygun Fiyata Zorunlu Trafik Sigortası Nereden Yapılır?

567

Günümüzde araçların çoğalmasıyla birlikte piyasalarda sigorta şirketleri hızla çoğaldı. Rekabet ortamının oluşması gerekirken tam aksine tüm firmalar sanki anlaşıp fiyatları yükseltme yoluna gittiler. Bir kaç yıl önce 400 lira gibi fiyatlara yapılan sigortalar günümüzde 1000 küsür liraya yapılmakta, özellikle ilk defa araç alan ve 30 yaşın altında olanlar için bu rakamlar katlanarak artmaktadır.  Fiyata etki eden diğer bir etken ise, ikamet edilen adres. Doğu ve güney doğu illerine sigorta ve kasko teklifleri çok yüksek çıkmaktadır. Bu durumda çoğu kişi adresini değiştirerek kasko ve sigorta teklifi almaktadır.

 

Son zamanlarda araç sigortalarına yapılan zamlara karşı devlet destekli şirketler daha uyguna çıkmaktadır. Hal böyleyken diğer firmalardan özellikle araç sigortası yapmak gereksiz hale geldi. Devletin kendi bankalarında ve kendi sitesinde bu uygulamayı yapması ayrı bir avantaj.

 

Aşağıda ki linkten tek seferde tüm sigorta şirketlerinden teklif alabilir böylece en uygun teklifi veren firmayı bulabilirsiniz. Araç sigortası devlet tarafından belirlendiği için hangi firmadna yaptığınız çok önemli değil.

 

Tüm firmalardan zorunlu trafik sigortası teklifi almak için Tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.