Ter Kokusunu Önlemenin Yolları

Ter Kokusunu Önleyin

Vücutta oluşan güçlü ter kokusu kozmetik şirketince ciddi derecede ele alınan hassas konular arasındadır. Deodorant ve benzeri kozmetik ürünler ter konusunda geçici bir süreliğine sorunu çözebilmektedir. Henüz ter kokusuna kalıcı bir yöntem bulamamışlardır. Bununla beraber kimyasal maddeler ve yapay kokular barındıran bu ürünler içerisinde alternatif olarak çok daha doğal, taze ve temiz yöntemler yer almaktadır. Ter kokusuna karşı sizlere önerilebilecek bitkisel çözümler de bulunmaktadır.

Doğal Ve Etkili Yöntemler

Peki, ter kokusunu önleyen doğal yöntemler nelerdir? Terin oldukça kötü kokmasına sebebiyet veren bakterilerin cilt üzerinde yüksek pH seviyelerine ihtiyacı bulunmasıdır. Güvercin ağacı gibi bazı türler cildin pH seviyesini düşürebilmektedir. Cilde sürüldüğü andan itibaren güvercin ağacı içerisindeki öz cildi kurutarak (pH seviyesini düşürerek) bakterilerin hayatta kalmasına engel olur. Bakterilerin çoğalmasını engellemektedir. Bakterilerden kurtulduğunuz zaman ter kokusunu da tamamen önleme imkânınız olur. Güvercin ağacı ile aynı etkiyi etkin olarak gösterebilen sirke de, cildi en iyi şekilde kurutarak bakteriler için bu konuda elverişsiz bir ortam sağlamaktadır. Bu yöntemleri kullanarak terleme olan bölgeleri gün boyu kuru tutabilirsiniz. Limon suyu da tıpkı diğer yararlı bitkiler gibi ciltte koku yapan bakterileri uzak tutmaktadır. Sirke için çok daha fazla olan hassas ciltlerde limon suyunu kullanabilirsiniz.

Alınacak Diğer Önlemler

— Eğer ter kokusu probleminiz bulunuyorsa her gün kısa zamanda olsa duş alma alışkanlığınızı edinmeli ve duş esnasında özellikle koltuk altları için özel sabun kullanmanız gerekmektedir.

— Duş sonrasında deodorant veya ter kokusuna karşı sizlere önerilen bitkisel reçetelerden birini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

— Koltuk altlarını düzenli bir şekilde tıraş etmek bakterileri ve kötü kokuları önemli boyutta engellemektedir.

İlginizi Çekebilir  İlk Kalp Nakli

— Temiz giysiler giyinmeye her zaman önem göstermeniz gerekmektedir. İç çamaşırından ayakkabınıza kadar her zaman temiz giyinmeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu