Saç Yağlanması Nedir? Saç Yağlanması Nasıl Önlenir?

Saç Yağlanması nedir?

                Saçların hacim olarak köklerinde “ Yağlanmalar ve Kepeklenmelerin” olması yönünde, saçların yıpranmasına neden olur. Yağlı Saçlar, küçük sebepler olarak gözükse de, bazı kişilerde Hastalıklara da neden oluyor. Yağlı saçlar saç köklerine de aşırı zarar verir. Yağlı saçlar yüzünden “ Saç Dökülmeleri “ yaşanır. Ayrıca saçların uç kısımları kırılır. Kadınların saçlarında meydana gelen kırılmaların ana nedeni Yağlanmalar olabilir. Yağlanmaları yok etmekte hayli zordur. Ancak, “ Saç Uzmanları” bu konuda önemli tedavi yöntemleri verir. Saçların hangi sıklıklarla yıkanması gerektiği, Şampuanların önemi, Saçları tarama yöntemlerine kadar bazı yöntemler vardır.

 

_148[1]     Saçlar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı

 

            Yağlı Saçların yıkanma şekilleri vardır. Yağlı saçlar günlük yıkansa da, 1 veya 2 Saat sonrasında tekrar yağlanabilir. Yağlı saçların yıkanmasında Şampuan seçimlerini çok iyi yapmak gerekir. Saçları günlük yıkama yapacaksanız, çok yumuşak olan Şampuanlar seçin. Her gün saçı yıkamak aşırı yıpratır. Ancak doğru Şampuanlar ve doğru tekniklerle beraber Yıkama yapmak çok fayda sağlar.

 

Doğal Şampuanlar Kullanın

 

Yağlı saçlar için Doğal Şampuanlar kullanılmalıdır. Saçın dengesini bozmayacak ve saçları besleyecek Şampuanlar ilk olarak seçilmeli. Erkekler Doğal şampuanlar yerine, içerisinde Kimyasal etki olan Şampuanlar kullanıldığı zaman, Saç derisi de aşırı yağlanır ve dökülmeler başlar.

 

Saç Kremi Kullanılmalı mı ?

 

           Saç Kremi kadınların tercih ettikleri güzellik ürünüdür. Kremlerin en çok kullanılan çeşidi ve türü “ Nemlendirici” krem olmasıdır. Saç kremlerinde nemlendirici kullanarak, yağlı saçların sanki normal saç gibi doğal gözükmesini sağlarsınız. Saç kremleri doğal olduğu zaman, saça çok iyi fayda sağlar. Ancak, içerisinde Kimyasal olan kremler, saç derisine zarar verir. Saç kremlerini nemlendirici krem olsa dahi, köklerine kesinlikle sürmeyin. Köklere krem sürülmesi yüzünden, saç köklerinde inanılmaz kırılmalar olurken, saçların yağlanması devam eder.

İlginizi Çekebilir  Virüs nedir?

Saç kremi hakkında daha detaylı bilgi için Saç Kremi Kullanılmalı mı ? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda Saç Yağlanması sebepleri ve nasıl önlem alınır konularını ele aldık, merak ettiğiniz yada araştırıp bulamadığınız soruları bize iletin biz sizin yerinize bulup detaylı bir şekilde sizlere iletelim. Lütfen sitemizin facebook adresine ve mail sistemimize abone olun. Bu sayede hayatınızı büyük ölçüde etkileyen sorular hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. sorulab.net

Bir Yorum

  1. Çok sevdim ben bu siteyi paylasimlar icin teşekkürler güzel paylasimlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu