Rüya Alemi

Rüyada Uzun Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Uzun Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen uzun saç, kişinin bulunduğu konum ve yaşam tarzı ile ilgili pek çok farklı işareti barındırır. Saçı normalde kısa olan bir kişinin kendisini uzun saçlı görmesi veya normalde olduğundan daha farklı şekilde saça sahip olarak kendisini görmesi, pek hayırlı haberlere işaret değildir. Normalde saçı kısa olan kişinin saçının uzamış haliyle kendisini rüyasında görmesi, çeşitli borçların getireceği sıkıntılara veya bir rahatsızlığa işaret eder. Bununla birlikte saçın renginde değişiklik varsa, yorumlamalar değişir, saçın rengi gri ise bu yorumlar sabit kalır. Bir farklı yoruma göre, uzun saçlı haliyle kendisini rüyasında görmek akıllı ve birçok konuda yetenek sahibi olunduğunun habercisidir.  Bir başka yorumda ve görülüş şekli ve rengine bağlı olarak kişinin maddi refaha kavuşacağı, sevinçli haberler alacağına işaret eden bir semboldür. Evli bir kadının kendisini uzun saçlı şekilde rüyasında görmesi, hamileliğine işaret olabilir. Rüyasında saçının uzadığını gören kişi bir kadın ise, bu o kadının güzelliğinin ve nezaketinin arttığına delalet eder.

Saç rüyalarda genel olarak ömrün uzunluğuyla ilgili olarak sembolize edilir. Kısa saç uzun ömüre delalet ederken, uzun saç kısa ömürle ilişkilendirilir. Bununla birlikte, görülüş tarzı rüyanın yorumlanması için çok önemlidir. Rüyasında saçını kestirdiğini gören kişi, saçını hac sırasında kestiriyorsa güçlü imana ve günahlarının kefaretinin ödenmesine, normal bir zamanda gördüyse, işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna, gören kişi bir kadın ise çeşitli anlaşmazlıklar yaşadığı eşinden ayrılacağına işaret eder şekilde yorumlanmıştır.

Saçın normal halinden farklı renkte ve farklı bir şekilde görülmesi, içerisinde bulunulan bir işten veya yanlış bir davranıştan dolayı pişmanlık duyulduğuna, saçı çirkinleşmeyecek kadar kesilir veya koparılır şekilde rüyada görmek, sıkıntı çektiğiniz uzun bir dönemin bittiğine işaret edecek şekilde yorumlanır. Saçınızın normalde olduğundan çok daha fazla uzadığı ve çoğaldığı görülen rüyalar, kişinin yaşam şartlarıyla doğru orantılı olarak yorumlanır. Eğer sıkıntılı bir süreç yaşanıyorsa bu sürecin daha da uzayacağına, mutlu ve huzurlu bir dönem geçiriliyorsa, uzun dönem bu şekilde devam edeceğine işaret eder. Saçın doğal halinden farklı bir şekilde görülmesi yapılacak bir büyük bir hataya işaret ederken, saçın olduğundan çok daha güzel olarak görülmesi kişinin çok dürüst bir karaktere sahip olduğunu işaret eder.

Farklı şekillerde rüyada uzun saç görmek, çok farklı sonuçlarla yorumlanmalıdır. Yorumlar yapılırken, kişinin yaşamında süre gelen olaylar da rüyanın görülüş şekline dahil edilecek bir etken olmalıdır ve uzun saçla birlikte rüyada görülen diğer sembollerde önemli faktörler olarak değerlendirilmelidir. Bazı rüyalarda çok daha önemli semboller bulunması, uzun saçı görmeyi anlamsız kılabildiği gibi, tam tersi durumlarda geçerlidir. En doğru yorumu rüyanızda gördüğünüz tüm sembollerin ne anlama geldiğini araştırarak bulabilirsiniz.

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu