Rüya Alemi

Rüyada Ceviz Yemek ne anlama gelir?

Rüyada Ceviz Yemek ne anlama gelir?

Rüyada cevizin nasıl görüldüğü, rüyanın yorumunu değiştiren önemli bir faktördür. Bir çok durumda ceviz rüyanın olumlu şekilde yorumlanmasına neden olsa da, bazı durumlarda görülmesi de olumsuzluklar işaret eder. Rüyada ceviz veya cevizler görmek, zorluklar ve çetrefilli yollardan sabırla geçerek, güçlüklerle elde edilen mala dair yorumlanır. Rüyada elinde veya başka birinin elinde cevizlerin çevrilmesine bağlı olarak ortaya çıkan sesi duymak ve durumu görmek düşmanlık ve bu düşmanlığa bağlı şiddet olaylarına delalet eder.

Cevizin kırılmasını veya içerisinden çürük çıktığını rüyada görmek, yanlış kararlar alınacağına ve haram mala işaret eder. Kendisine ait bir çok ceviz olduğunu rüyasında gören kişinin, bir kişi ile mahkemelik bir süreç yaşayacağı öngörülür. Rüyada ceviz yemek ufak işler yaparak büyük kazançlar elde edileceğinin bir göstergesi sayılır. Bir ağaçtan ağaca tırmanarak veya yerden ceviz toplamak, kişinin eşi ve çocuklarıyla mutlu bir yaşam süreceğine işaret ettiği gibi farklı bir yorumda miras gibi kolay yollardan büyük bir paraya da işaret eder. Farklı bir yorumda kişinin bir kadın vesilesiyle kolay yoldan bir paraya ulaşacağına işaret eder.

İslam aleminin din büyüklerinden ve aynı zamanda en ünlü rüya yorumcularından olan Kirmani’ nin yorumlarına göre; Rüyada bir ceviz ağacından inmek çeşitli sıkıntıların baş göstereceğine, devamında mal kaybedileceğine delalettir. Rüyada ceviz ağacı görmek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz, Ceviz ağacı, asabi, kahraman olmakla birlikte kötü huylu, edebden uzak bir kişiyi temsil eder. Buna paralel olarak ceviz ağacına çıkmak böyle kötü huylu bir kişiyle yakınlık kurmak anlamına gelir, ceviz ağacını kökünden söktüğünü veya kestiğini rüyasında gören kişi, böyle kötü huylu bir kahramanı öldüreceği şeklinde yorumlanır. Ceviz ağacının altında oturmak, gölgesinden faydalanmak ve dinlenmek şeklinde görülen rüyalar, böyle bir adamın koruması altına girmeye işaret eder. Ceviz ağacının yıkıldığını rüyada görmek, böyle bir kişinin ölmesi olarak yorumlanır.  Ceviz ağacının yıkılması genel olarak yorumcular tarafından ailece üzülünecek bir olayın vuku bulması şeklinde yorumlanır. Benzer şekilde ceviz ağacının kuruması hastalığa işaret eder.

Rüyada ceviz ağacının sulanması, yardıma çok ihtiyaç duyan birine yapılması gereken yardımın hatırlatması olarak yorumlanır. Rüyada ceviz görmek genel olarak olumlu anlamlara gelse de, ceviz ağacı görmek çok olumlu bir rüya olmadığı anlamına da gelebilir. Bununla birlikte, cevizi hangi koşullarla birlikte rüyanızda gördüğünüz ve rüyanın diğer detayları, doğru bir şekilde yorumlanması açısından önemlidir.

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu