Kuş Bakımı

Muhabbet Kuşu İçin Konuşturma Yöntemleri

Ülkemizde evcil hayvan besleme konusunda büyük bir tercihini Muhabbet Kuşu üzerinden gerçekleştirildiğini hatırlatmak istiyoruz. Daha önce bu kuş türü için hazırladığımız yazıda oldukça hassas ve narin bir yapıya sahip olduklarını dile getirmiş, taklit yetenekleri ile bizlerin vazgeçilmez dostları arasında yer aldığında değinmişizdir.  Muhabbet Kuşları taklit yeteneğini kısa sürede ilgi ile edinirler. Birazdan yazımızın devamında anlatacağımız birkaç püf nokta ile nasıl hızlı bir sonuç alabileceğinize değineceğiz.

Muhabbet Kuşunu aldığınız andan itibaren konuşmasını beklemeyin. Öncelikle kendinizi sevdirmeniz, onunla ilgili olduğunuzu hissettirmeniz gerekmektedir. Öncelikle elinize gelmesini sağlayın. Güvenini kazandığınız andan itibaren çeşitli derslere başlayabilirsiniz. Bu durum içinse önceden bir planlama yapmanız gerekmektedir. Agresif anına denk gelirseniz belki de sonsuza kadar kuşunuzu konuşturmaya bilirsiniz. Kelime antrenmanları yaparken de sürekli tekrar şeklinde bir planlama yapmanız gerekmektedir. Gerekirse bir kelimeyi 100 kere tekrarlamayı deneyim. Sonuç olarak yavaş yavaş öğreneceğini göreceksiniz.

İlk kelimeleri duyduğunuz andan itibaren Muhabbet Kuşu için büyük bir çalışmayı geride bıraktığınızı bilmelisiniz. Belirli aralıklarla çalışma sonları sonucunda ödüllendirmeler ile kuşunuzu tebrik edebilir, bir sonraki çalışmalarda daha etkili sonuçlar alabilmek adına bu olayı sürekli tekrarlayabilirsiniz. Çalışmalar konusunda ise hem kendinizi hem de kuşunuzu yormamak adına kısa süreleri tercih edin Örneğin sabahları bir, akşamları da bir saat eğersiz yapmanız durumunda etkili sonuçlar alacağınızı söylemek istiyoruz.

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu