Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Birçoğumuzun başına nadirde olsa gelen Mide Bulantısı, bazı zamanlarda zor geçen bir rahatsızlık. Mide bulantısı kişiden kişiye değişir. Farklı nedenlerden dolayı başlayan Mide bulantısı, “ Kusmalar ve Midenin Ağrımasına” kadar birçok etki yapar. Hamilelik dönemleri, Migren, çok koşmak, aşırı Yağlı yemek vb. durumlardan ötürü Mide bulantısı başlar. Peki Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Yada evde neler yapılabilir? Doktora gitmeden birkaç değişik denemelerle Mide bulantısı geçebilir.

mide bulantısı sebepleri
mide bulantısı sebepleri

Zencefil, özellikle “ Araç Tutmaları” yada Hamilelik dönemlerinde “ Sabah Bulantıları” gibi durumlarda çok etkilidir. Sabahları 2-3 Bardak Zencefil Çayı içerek, midenin rahatlamasını sağlarsınız. Uzun yolculuklardan sonra, eve geldiğini zaman mide bulantısı başlarsa, aynı şekilde Zencefili çay içerek, bulantıyı azaltabilirsiniz.

Sindirimi Kolay Gıdalar Tüketerek mideyi rahatlatma uygulaması yapılabilir. Bl protein yada aşırı Yağlı gıdalar yerine, Mide bulantısı başladığı zaman, Kraker yada Tuzlu yiyecekler tüketerek, midede oluşan bulantı nedenlerini hafifletebilirsiniz.

Limon, özellikle hamile kadınların bu dönemlerde kullandıkları bir besin kaynağı. Limonu çaya sıkarak içebilir, sıcak suyun içerisine Limon sıkarak içebilir, yada Limonu soyarak yiyebilirsiniz.

Mideyi Boş Bırakmamaya dikkat edin. Bir şey yemezseniz eğer, Mide zamanla zayıflar ve bu nedenle de Mide bulantısı aşırı derece de başlar. Bunu bastırmak zor olabilir. Hemen hafif gıdalar tüketerek, midenin kendine gelmesini sağlayın. Sabahları aç karnına kesinlikle çay içmeyin. Bunu yapmanız midenizi alt üst eder.

Nane tüketmek çok etkilidir. 1 yada 2 Nane Yaprağı çiğneyerek, Midenin güzel bir şekilde rahatlamasını sağlarsınız.

Mide Bulantıları bazen yanlış gıda tüketiminden kaynaklanır. Migren gibi durumlarda, aşırı Asit yüklenmesi yapmak, midenin bir anda karışmasına neden olur. Evde yapılacak bu gibi birçok faktör vardır. Eğer hava güzelse, dışarıya çıkarak yürümeniz de mideye iyi gelir.

İlginizi Çekebilir  Prostata Ne İyi Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu