Manikür Nasıl Yapılır ?

Manikür Nasıl Yapılır ?

                      Kadınların güzellik konusunda ne kadar meraklı ve titiz olduklarını çok iyi biliriz. Güzellik konularından biri olan Manikür, kadınların bazen saatlerce uğraştıkları bir alana girer. Güzel tırnaklara sahip olmak için, özenle tırnak kısımlarının çok başarılı bir şekilde Manikür yapılması sağlanır. Manikürü eğer evde yapacaksanız, biraz daha uğraşmanız gerekecek. Manikür yapmak için ilk olarak tırnaklarınıza genel bir bakım yapmanız gerekiyor. Tırnakların kesinlikle temiz olması ve aralarında dahi en ufak kalıntılar olmaması  gerekiyor. Tırnağın uç kısımlarına fazla boya sürmeyin. Eğer uç kısımlarında aşırı boya olursa, bu sefer Manikür aleti tırnakların tam içine doğru hamle yapamaz.

Manikur EL

    Evde Manikür Nasıl Yapılır ?

 

          Evinizde Manikür yapmak için, manikür aleti olarak geçen üründen olması gerekiyor. Ancak, tırnakları eşit olarak Törpülemek gerekiyor. Manikür için törpü aletini tırnaklar üzerinde çok iyi ayarla hareket ettirerek, tüm tırnakların eşit mesafe de olmasını sağlamak en önemli kuraldır. “ Manikür Suyu” olarak geçen özel bir ürün vardır. Bunu mutlaka edinmeniz gerekiyor. Manikür suyu sayesinde tırnaklar yumuşar. Törpü aleti de yumuşak tırnaklar üzerinde daha rahat manikür işlemi yapar.

 

Manikür Yapmak kadınlar için sıradan bir olay değildir. Güzelliği tamamlama konusunda çok iyi yapılması gereken makyaj bölümüdür. Manikür yapıldığı zaman, ojeler tırnak üzerinde  daha güzel durur. Ayrıca uzun tırnağı sevenler içinde güzel bir sonuç verir. Uzun tırnakların daha sağlıklı uzaması ve aynı zamanda göze hoş gözükmesi de manikür yapılmasına bağlıdır.  Manikür yaparken, manikür suyu ve kremler kullanın. Tırnak uçları yumuşadığı zaman, törpü yapmakta daha kolaylaşır. Her tırnağın eşit olması da sağlanır. Krem ve manikür suyunu almadan, manikür yapmaya başlamayın.  Sağlıklı tırnaklar için manikür yapmak şart.

İlginizi Çekebilir  Sabahları Nasıl Güzel Uyanabilirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu