Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların gün içerisinde Sabah ve Akşam olmak üzere, aynanın geçirdikleri zamanın adına  Makyaj denir. Makyaj, kadınların bazı kusurlarını örten, çok güzelleştiren ve bazı zamanlarda hayatlarının Aşkını bulmalarını sağlayan en büyük etkendir. Makyaj Yapmak kişiden kişiye değişir. Bazıları için Makyaj yapmak güzellik, bazıları için Sevgiliyle buluşma, bazıları için Akşam yemeğe çıkma ve bazıları içinde İş arama gibi değişik ifadelere sahiptir. Makyaj nasıl yapılır konusunda şimdi sizlere güzel fikirlere vereceğiz ;

nasıl makyaj yapılır
nasıl makyaj yapılır

 

Nemlendirici Kremler sürerek Makyaja başlamak şart. Nemlendirici sürmek Cildi yumuşatacağı için, makyaj malzemelerin de cilt üzerine çok iyi yapışır. Nemlendirici kremlerini bu nedenle kaliteli olanlardan seçerek işe başlayın.

Kusurlarınız varsa mutlaka kapatın.

Cilt üzerinde “ Sivilceler, büyük lekeler yada yaralar gibi olgular varsa, Fondoten kullanarak kapatmak gerekir.” Ancak, Fondoten seçerken renk tonunu cilde en yakın olanlardan kullanın. Cilt üzerinde değişik tonları kullanmanız, çok ama çok uyumsuz bir görünüşe neden olur. Buda sizin güzel değil, daha kötü gözükmenizi sağlar.

Pudra Kullanmakta iyi bir Makyaj için çok işe yarayan bir olgudur. Pudra kullanarak makyaj yapılması, göz kısımlarına sürülen Farları ve diğer kalemlerin renklerini sabit tutmak için çok faydası olan bir Makyaj tekniğidir. Göz kısımları, alın ve Elmacık kemiği diye tabir edilen bölgelere kesinlikle Pudra uygulaması yapın.

Astar Kullanmak, gözdeki Farı ve gözün kendi rengini çok iyi açığa çıkarır. Astar kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Bazı kadınların gözlerini açıkça ortaya koyamaması ve bir yerlerde kusurlarının olmasının ana nedeni budur. Astarı Far rengi olarak bir birine yakın olan tonlardan seçmeniz gerekir.

Makyaj Yapmadan önde Nemlendirici krem ve diğer yollarla kesinlikle temizleyin. Cilt gözeneklerin temiz olması demek, makyaj malzemelerinin cilde direkt geçmesi demektir.

İlginizi Çekebilir  YEŞİL ÇAY VE FAYDALARI

 

Dudak İçin Makyaj

Dudak Makyajı Nasıl olmalıdır?, Dudaklarınızın yapısı ince ise dudağınızın son bulduğu kısma ince kemik renginde bir çerçeve çizmeniz farklı ve çekici bir görünüm sağlayacaktır. Çizdiğiniz hattın keskinliğinizi azaltmak için parmaklarınızla biraz oynama yapın. Dudak kalemi yardımıyla yeni bir çerçeve çizdikten sonra sürmek istediğiniz ruju sürün. Dolgun bir dudak görünümüne sahip olmak için açık renkli rujlar kullanabilirsiniz. Doğuştan dolgun dudaklara sahipseniz koyu renk dahil dilediğiniz ruju kullanabilirsiniz.

Maskara ve Allık Uygulaması

Gözlerinizin daha çekici gözükmesini istiyorsanız renkler siyah yada kahverengi maskara kullanmanız gerekir. Maskaranızın göz çevrenize sıçramasından korkuyorsanız yapmanız gereken başınızı hafifçe yukarı kaldırarak ayna yardımıyla sürmek. Bu sayede sürmek istediğinizden fazlasını sürmezsiniz.

Makyaj nasıl yapılır sorununun en vazgeçilmezi allıktır. En ideal allık fırçası yumuşak ve tüy yani hafif yapıya sahip fırçadır. Kullandığınız fırçaları sıklıkla yıkamalısınız. Gece makyajı için koyu renkler tercih edebilirsiniz, daha çekici bir görünüm sağlayacaktır. Gece makyajı için sürdüğünüz koyu renkte allık iyice dağıtılmalı, dağıtmadığınız taktirde beklediğiniz güzelliğe sahip olamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu