LG G4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

476

üretici firma tarafından bir çok özellikle piyasaya sürüldü, G4 bir çok özelliğinden biri olan ekran görüntüsü alma, yani ekranda yer alan görüntünün fotoğrafını çekmek için bir kaç tuşa basmanız yeterli olacaktır.

 

Ses Açma ve Kilit Tuşuyla Ekran Resmi Çekme

LG G4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır
LG G4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Lg g4 için “ses kısma” ve “güç” tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Basmanız gereken tuşlar bir birine ve ses açma tuşuna çok yakın olduğu için dikkatli olmalısınız. Çekilen ekran görüntüsü telefonun dahili hafızasına kaydedilirken, galeri kısmından da kolayca ulaşabilirsiniz. Buradan diler mail olarak dilerseniz whatsapp,  bluetooth ve diğer seçenekleri kullanarak başkalarına gönderebilirsiniz.

 

 

LG g4 ekran görüntüsü almanın bir diğer yoluda QMEMO uygulamasıdır. Açılır menü olarak ayarlamanız ekran görüntüsünü çekip üzerine dilediğiniz yazıyı yazmanızı sağlar. Hızlı başlat tuşu olarak LG ekranın altında yer alan yuvarlak fiziksel tuşa bası tutarak sağa çekmeniz halinde QMEMO hızlıca açılarak çekmek istediğiniz ekranı fotoğraflamanızı sağlar, çekmek istediğiniz görüntünün o anda ana ekranda yer almasına dikkat etmelisiniz.  Bu şekilde ekran görüntüsü almak için Android 6.0 öncesinin yüklü olması gerekir. 6.0 sonrasında ilk yazdığımız aynı anda bir kaç tuşa basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.