Lazer Epilasyon Nedir?

255

Epilasyonda teknolojinin gelişmesi ile farklı boyut kazananlardan diyebiliriz. Önceden sadece manuel yöntemlerle gerçekleştirilebilirken şuan lazer gibi etkili ve kesin yöntemlerle yapılabilmekte. Bu aslında hayatımızda 4 – 5 yıldır olan bir şey ancak ilk denemelerinde yüksek başarı sağlanamadığından sönük durumdaydı. Şuan kaş arasından tutunda en mahrem bölgelere kadar yapılabilmekte. Uygulama sonrası da mutlak başarı sağlanmakta. Yöntem yapılacak noktaya bağlı olarak farklılıklar gösterebiliyor. Ancak nerede gerçekleşirse gerçekleşsin kesinlikle insan sağlığına zarar verilmeden gerçekleştirilmekte. Bu sayede en azından eksi bir durum gerçekleşmiyor.

Epilasyon cildi, deriyi, hücreyi ve daha birçok şeyi etkileyen bir tedavi olduğundan tek seferde yapılan bir işlem değil. Tedavi seanslara bölünmekte. Koltuk altı bölgeler için farklı, makat bölgeleri için farklı, kol ve ayak gibi bölgeler için farklı işlemler uygulanmakta. Ancak en sonunda dikkat edilen ise epilasyonun başarılı olması. Tedavi bittiğinde bölge ya tamamen pürüzssüz olur ya da 5 ay 6 ay gibi sürelerle pürüzlenmeler oluşur. Lazer epilasyon nereye uygulanırsa uygulansın genetik bir değere sahip olduğundan geri dönüşü mümkün değildir. Yani birdaha hiç tüy veya kılla karşılaşmayabilirsiniz. Bu yüzden tedaviyi yaptırmadan önce birkaç kez düşünün.

Kimi durumlarda lazer epilasyon uzun vadede sorun göstermiştir. Alınamayacak kadar kısa ancak hissedileblecek kadar uzun tüylerin oluşumuna sebep olmuştur. O yüzden bunu en kaliteli şekilde vücudunuza uygulamalısınız.

 

Lazer epilasyon, , ,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.