Genel Kültür

KYK Burs ve Kredi Ücretleri 2018 Ne Kadar Oldu? Kim Ne kadar Alacak

 

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) tarafından her yıl Üniversiteyi kazanan öğrencilere Burs ve Kredi ödemesi yapılır. Her yıl Ekim ayında başvuruların alınıp Kasım ayında açıklanan sonuçlara göre binlerce öğrenciye Burs ve Kredi ödenir. Kredi ödemeleri ocak ayında başlar. Her öğrenciye otomatik olarak açılan banka hesaplarına ödeme yapılır.

 

 

KYK ödemeleri T.C Ziraat Bankası aracılığıyla yapılır. Burs ve Kredi miktarı her yıl yeniden devlet tarafından düzenlenir. Yıllık olarak artış miktarı %20 civarlarındadır.

2018 Kredi ve Burs Miktarlarını yazımızın detaylarında öğrenebilirsiniz. Burs Ve Kredi almaya hak kazanmak için lisans , önlisans, Yüksek lisans ve doktora bölümlerinden birini kazanmış olmanız gerekir;

 

Peki Kim Ne Kadar Alacak?

 

Lisans yada Önlisans bölümlerinden birinde okuyan öğrenciler 2018 yılında Burs/kredi miktarı 425 Türk Lirası olarak belirlendi.

Yüksek Lisans öğrencileri için 2018 Burs/kredi miktarı 850 Türk Lirası olarak belirlendi.

Doktora bölümünü kazanan öğrenciler için Burs/kredğ  miktarı 1.275 Türk Lirası olarak belirlendi.

 

Kredi/Burs işlemleri artık tamamen E-devlet üzerinden yapılmaktadır. E-devlet şifreniz bulunmuyor ise en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek şifrenizi temin edebilirsiniz.

 

 

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu