Japon Balığı Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

483

Akvaryumların vazgeçilmez tutkusu haline gelen Japon balıkları, gerek renkleri ile gerek ise meraklı hallerinden dolayı birçok kişinin hedefinde yer almaktadır. Oldukça hassas bir yapıya sahip olmaları nedeni ile temiz ve ve hijyenik bir akvaryum içerisinde hayat sürmek isterler. Gerekli ortam koşulları bulamadıklarında ise maalesef hayatlarını kısa sürede kaybederek akvaryum zevkinizin de kısa sürede sonuçlanmasına neden olmaktadır. japon balıklarının yaşam alanları hakkında birçok kişi fanus önerisinde bulunsa da bu tercihin oldukça yanlış bir seçim olduğunu belirtmek istiyoruz.

Japon balıkları için en uygun yaşam alanının akvaryum olduğunu belirtmek isteriz. Bunun içe donanım açısından güzel ve eksiksiz bir ortam oluşturmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Temiz su kullanımı, taşların daha önce kullanılmamış olması gibi durumlar balığınız daha uzun bir ömür sürmesine olanak sağlayacaktır. Akvaryum camları her su değişiminde temizlenmeli ki su içerisinde meydana gelebilecek kirlilik minimum seviyeye gelebilsin. Beslenme konusunda ise kesinlikle cimri olmamanız gerekmektedir. Besin kaynağı yüksek olan tercihler su içerisinde yaşayan dostlarınız için ideal seçimler olacaktır.

Japon balıklarının yaşantıları da insanlar gibi düzenlidir. Belirli bir beslenme alışkanlığının oluşturulması ve her gün aynı saatlerde beslenilmesi gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Beslenme durumu ile ilgili ek olarak fazlalıktan kaçmanız gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz. Balık türlerinin genelinde doyma hissi yoktur. Bu nedenle fazla yem tüketiminden dolayı balığınızı öldürebileceğinizi de hatırlatmak istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.