İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır

İsveç diyeti son zamanlarda ismini çok fazla duyuran bir diyettir. Yağ yaktırıcı özelliği nedeniyle de oldukça yararlı olabilmektedir. 13 gün uygulanması durumunda 5-6 kilo vermeyi vaat eden İsveç diyeti, bitiminden sonra tekrarlanmaması yönünden ikazlar vardır. İşte İsveç diyeti menü örneği.

1. Gün: Sabah tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 1 haşlanmış yumurta ile 400 gr ıspanak ve bir domates, akşam 200 gr fırın biftek, bir marul zeytinyağı ile tatlandırılabilir.

2. Gün: Sabah tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 250 gr tavuk ve bir kase yoğurt, akşam ise ilk gün ile aynı.

3. Gün: Bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğle 2 haşlanmış yumurta ile bir marul, akşam ise haşlanmış kereviz, bir meyve ve bir domates.

4. Gün: Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen portakal suyu ile bir kase yoğurt ve akşam 1 haşlanmış yumurta, 1 havuç ve küçük parça beyaz peynir.

5. Gün: Sabah bir havuç soyulmuş, öğlen buharda pişmiş 200 gr midye limonlu, bir kaşık kadar tereyağı, akşam ise 200 gr biftek ve bir kereviz.

6. Gün: Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen tek havuç ile bir haşlanmış yumurta, akşam yarım tavuk ve limonlu marul.

7. Gün: Sabah bir bardak çay ancak şekersiz olmalıdır, öğlen bolca su, akşam ise 200 gr bonfile ile bir elma.

8. Gün: Sabah tek şekerli bir fincan kahve, öğlende 2 adet haşlanmış yumurta ile 400 gr ıspanak ve 1 tane domates, akşam ise 200 gr fırın bonfile ve limonlu marul.

İlginizi Çekebilir  Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

9. Gün: Sabah tek şekerli bir fincan kahve, 250 gr hindi ve bir kase kadar yoğurt öğlende, akşamda ise 250 gr bonfile ve zeytinyağı ile tatlandırılmış marul.

10. Gün: Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 2 yumurta ve bir marul, akşam ise bir meyve, bir kereviz ve bir domates.

11. Gün: Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 200 ml portakal suyu ve bir kase yoğurt, akşam ise 1 havuç ve bir parça beyaz peynir.

12. Gün: Sabah tek havuç, öğlen 200 gr buharda midye limonlu, 1 kaşık da tereyağı, akşam ise 250 gr bonfile ve tek kereviz.

13. Sabah bir dilim kızarmış ekmek ile tek küp şekerli bir fincan kahve, öğlen 2 haşlanmış yumurta ve bir havuç, akşam ise 250 gr tavuk ve 1 marul

Bu şekilde yapılan İsveç diyeti ile 13 günde 6 kilo vermek çok da zor görülmüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu