İnternet Üzerinden Vodafone Cep Telefonu Faturamı Nasıl Öderim?

Teknolojinin geliştiği şu günlerde hala faturaları gidip şubelerde ödemeye çalışıyoruz. Hem zamandan hemde sağlığımızdan oluyoruz. Gidip saatlerce kuyrukta beklediğim günleri hatırlarım. Artık sıra beklemeye gerek yok. Teknolojiyle birlikte bütün firmalar fatura ödemelerini İnternet üzerinden hemde güvenilir bir şekilde ödememizi sağlıyor. İnternet üzerinden ödemenin bir çok yolu var biz bu makalemizde en güvenilir olan yolları sizinle paylaşmaya çalışacağız.

Vodafone cep telefonu faturamızı dilersek kendi resmi sitesi üzerinden dilersek te kullandığımız bankanın mobil şubesiyle veya İnternet bankacılığı ile yapabiliriz. İnternet bankacılığı üzerinden yapacağınız işlemlerde hat sahibinin hiç bir önemi yok. Sadece numaranın elinizde olması yeterlidir. Yanlışlıkla başka bir kişinin faturasını ödememek için tutarı bilmeniz yararınıza olacaktır. Zira gireceğiniz bir yanlış rakam başka bir kişiye ait faturanın ödenmesine yol açacaktır. Dekontları da dilerseniz mail adresinize dilerseniz o an bulunduğunuz bilgisayarda yazı varsa anlık oalrak çıkarıp elinizde belge olarak tutabilirsiniz. Banka üzerinden yapacağınız tüm işlemler kayıt altında olduğu için herhangi bir sorun yaşamazsınız, olur da bir aksilik olursa bankanızdan dilediğiniz zaman dekontu temin ederek sorunu giderebilirsiniz.

Yazımın devamında İnternet üzerinden vodafone cep telefonu faturanızı  kendi sitesi üzerinden ödemeyi anlatmaya devam edelim. Öncelikle ödeme sitesine gitmek için

https://online.vodafone.com.tr/Consumer/Topup.html?mode=topup&pageId=InvoicePayment

TIKLAYIN. Karşınıza şu şekilde bir ekran gelecektir.

vodafone fatura ödeme 1

Karşınıza gelen bu ekranda numarayı girip güvenlik kodunu da yazdıktan sonra sorgula derseniz fatura bilgileriniz ve borç miktarınız görünür. Bir sonraki ekranda sizden kredi kartı bilgilerinizi isteyecektir girmeniz halinde faturanızı ödemiş olursunuz. Bu seçeneği internet bankacılığı yada telefon bankacılığı olmayan kişilere öneririz. İnternet bankacılığı yada telefon bankacılığının güvenliği bu işleme göre kat be kat daha fazladır. Unutmayın buradan yapacağınız işlemlerde kayıt altına alınır ve dilediğiniz ulaşabilirsiniz.

Diğer operatörler, elektrik,su ve doğal gaz faturalarınızı İnternet üzerinden nasıl ödeyebileceğinizi öğrenmek için arama kısmını kullanarak ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu