Genel Kültür

Hindistan Cevizinin Sağlığımıza Faydaları

Pasifik yerlileri, hindistan cevizi palmiyelerini ‘hayat ağacı’, meyvesini ise ‘şifa deposu’ olarak tanımlıyor. İşte mutfak alışverişi listenize derhal eklemeniz gereken bu meyvenin yararları

 

Hindistan cevizi iyi bir antioksidan kaynağıdır ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Bakteriler, virüsler ve parazitlerle savaşır. Bir adet hindistan cevizinin suyu, vücudunuzun günlük beslenmesi için gerekli olan C vitaminini kafi bir oranda karşılar. İyi bir idrar söktürücüdür ve kabızlığı önler. Dahası böbrekteki taş ve kum oluşumunu engeller. Üstelik, hindistan cevizi suyunun idrar yollarında antiseptik tesir yaptığı da bulunmuştur. Yoğun bir egzersiz sonrası içeceğiniz hindistan cevizi suyu, toparlanmanızı ve enerjinizin yerine gelmesini sağlar. Cilt ve saç nemlendirilmesinde ve yenilenmesinde etkilidir.

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu