Gül Suyu Nedir Faydaları Nelerdir, Gül Suyu İçilir mi?

İçmek yerine bir çok farklı alanda kullandığımız Gül suyu, sağlık yönünden yararlarını hiç düşündünüz mü?. Sağlığımıza doğal yollarla daha çok dikkat edebiliriz. Gül suyu bu doğal yollardan sadece biri.

Gül suyu başka ne şekilde kullanılır?

  • Analjezik
  • Anti-konvulsif
  • Anti-mıkrobik
  • Anti-inflamatuar
  • Bronkodilatör olarak bilim dünyasında kullanılır.

Yukarıda ki saydıklarımızın dışında öksürük şurubu olarak, geri akış tedavisinde, müshil ve kan şekerini düşürmede kullanılır. Özellikle gül yağının depresyon ve strese iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Cilt rahatsızlıkları için Gül kremi olarak kullanılır.

Her bitkide olduğu gibi Gülde de bir çok vitamin bulunur. Bunlar; A,B,C VE E vitaminleridir.

 

 Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?gul suyu nasil yapilir

Damıtma yoluyla elde ettiğimiz suyu kavanoza bıraktıktan sonra gül yapraklarını içine bırakarak kapağını kapatarak 2 gün boyunca güneşin önüne bırakmamız yeterlidir. Bu basit yöntemle kendi gül suyunuzu elde edebilirsiniz. Bu işin püf noktası damıtılmış su ve güneşin önünde geçen süre.

 

Gül Çayı Nasıl Yapılır?

Kaynar suyun içine bir avuç gül yaprağı attıktan sonra 10 dakika beklemek yeterli olacaktır. En lezzetli çayı elde etmek isterseniz pembe ve kırmızı gül yaprakları kullanmanızı öneririz.

Gül Suyu İçilir mi?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yemeklerle almak yerine içmek daha yararlıdır.  Doğal bir bitki olan gülden elde edilen gül suyu içildiğinde fazla tüketilmediği taktirde zarar yerine bir çok yönden yararı olduğunu söyleyebiliriz.

Gül suyunu pastalarda kullanmak yerine neden içmeliyiz?

Gul suyu icilir mi gul suyu faydalari nelerdir

Bir çok araştırma yapılsa da henüz gül suyunun faydaları tam olarak bilinmemektedir. Gül suyunu savunan bilim insanları pastalarda,yemeklerde kullanılması yerine direk olarak içilmesini

İlginizi Çekebilir  Otizm Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları

önermektedirler. Bu sayede yararlarından daha fazla faydalanılacağını belirtmektedirler.

 

Cildinizin ihtiyacı olan nemi gül suyu içerek temin edebilirsiniz. Daha sağlıklı ve gergin bir cilt için içmenizi öneririz.

Yaşlanmayı geciktirmek isterseniz gül suyu tüketmelisiniz, yüze sürülen kremlerden daha çok yararı var diyebiliriz.

Depresyon ve stresten korunmanız için en yararlı ve doğal içecektir.

Yemeklerden sonra oluşan şişkinliği azaltmak için, oluşan karın ağrısını önlemek için ve kabızlık sorunundan tamen kurtulmak için gül suyu tüketmelisiniz.

İçinde bulunan vitaminler sayesinde soğuk algınlığınız’a iyi geldiği gibi bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir.

İçtiğinizde hemen mideye inmediği için boğazınızda daha uzun süre kalarak boğaz yolu enfeksiyonlarını önlemede en iyi yardımcınız olabilir.

İltihap kurutucu olarak da tüketilir, henüz bilmediğimiz bir çok faydası olduğunu söyleyebiliriz.

 

Verdiğimiz bilgiler yaptığımız araştırmak ve sizler için okuduğumuz makalelerden derlenmiştir. Rahatsızlıklarınız için lütfen önce doktorunuza danışın.

2 Yorum

  1. Merhaba ben İranlıyım ve gül suyu ile pastada ve helvada kullanıyoruz ve ekliyoruz, İstanbul’da içmek için gül suyunu nerede bulabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu