Göz Altı Torbalarını Nasıl Gidebilirsiniz?

Gözaltı torbaları bayanların cildini ve güzelliğini etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Görüntüyü etkileyen bir faktör olduğu için müdahale edilmesi gereken önemli bir durumdur.

Soğuk kompres göz altı torbalarının en büyük düşmanıdır. Özellikle sabah uykudan sonra uyandığınızda göz altı torbalarınızı buz ile 15 dakika boyunca ovaladığınız takdirde şişlikler kısa süre içerisinde inecektir. soğuk su ile ıslattığınız bir bez parçasını ya da bezin içerisine sardığınız buzları göz altlarınıza bastırarak bir süre bekletmeniz gerekmektedir. Bastırdığınız takdirde göz altında bulunan dokuların sıkılaşmasını sağlayabilir ve daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Doğal yöntemler ile güzellik sağlayabilmek için patates ve salatalığı dolapta beklettikten sonra dilimleyerek her sabah göz altlarınızda bir 15 dakika beklettiğiniz takdirde oldukça sağlıklı ve parlak göz altlarına sahip olabilirsiniz. Bu sayede oldukça etkili bir cilde sahip olmak mümkündür.

Gözlerde ve göz altlarında meydana gelen şişlikleri indirmek konusunda çayın oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte demleme çayı temiz bir bez içerisine sararak buzdolabında bekleterek daha sonrasında göz kompreksi yapabilirsiniz. Bununla birlikte sallama çay poşetlerini 5 dakika buzlukta bekleterek gözleriniz üzerinde bekletebilirsiniz.

Göz altı torbalarından doğal yöntemler ile kurtulmak çok önemlidir. ancak tüm bu yöntemler işe yaramadıysa ve çok fazla şikayet varsa bu durumda kimyasal yöntemler denenebilir. Lazer ve peeling yöntemi denenebilir. Bunlarda etki etmezse ameliyat son çare olarak ifade edilebilir.

İlginizi Çekebilir  Sir Ağda Nasıl Yapılır ?
Başa dön tuşu