Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

536

Son dönemlerde gençlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Özellikle yaz aylarında oldukça güzel görünmektedir. Yapılan dövmenin geçici olması ayrı bir avantaj sağlıyor. Hele ki çabuk sıkılan biriyseniz tam size göre. Şimdi , hangi malzemeler kullanılır bunlara bakalım.

Geçici Dövme Nasıl Yapılır
Geçici Dövme Nasıl Yapılır

Geçici Dövme Malzemeleri

1-
2- Aydınger Kağıdı
3- Cd kalemi
4- Mum Deodorant
5- Oksijenli su
6- Kına Taşı
7- Kürdan

Geçici Dövme hazırlamak
Dövme hazırlamak

Geçici Dövme Hazırlanışı

kınası ve Kına taşı küçük bir kaba konulur üzerine eczaneden temin ettiğimiz oksijenli su eklenir. Bu işlem yapılırken dikkatli olmak gerekir çünkü Kına taşı ve Hint kınasının elbiselerinize bulaşması halinde lekelere sebep olabilir ve bu lekeler çok zor geçmektedir. Kınanın kıvamı ne çok kuru ne de çok sulu olacak balçık kıvamında ayarlanacaktır.

Geçici Dövme yapmak
Geçici Dövme yapmak

Geçici Dövme Yapılışı

Daha sonra belirlediğimiz şekli Cd kalemi yardımıyla  Aydınger kağıdına çiziyoruz. Vücudumuzda belirlediğimiz tüysüz bir bölgeye Mum Deodorantı sürüyoruz. Böylelikle desenimiz rahatlıkla belirlediğimiz bölgeye çıkacaktır. Daha sonra küçük bir kürdan yardımıyla hazırlamış olduğumuz kınayı yavaş yavaş uyguluyoruz.  Dövmemiz kuruduktan sonra bol suyla yıkıyoruz. Dövmeniz hayırlı olsun.

 

Geçiçi Dövme ile Hint Kınasının Arasındaki Fark

İkisinin arasında aslında hiç fark yok. Hint kınası aslında geçici bir dövmedir. Yapıldıktan haftalar sonra kendiliğinden . Elinizi yıkadıkça izleri kaybolur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.