Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Hepimizin başına gelebilecek sorunlardan olan   kolay geçen bir hastalıkta değildir. başladığı zaman, hayattan kopmalar da başlar. Sancı karın ağrısı gibi devam eder. İnsanı yerine durdurmaz. Mideyi alt üst ederek, karından değişik sesler çıkmasına da . Gaz sancısını başlatan nedenler çoktur. Yani, kişi bilinçli yapmasa da, yenilen yada içilenler yüzünden “ Gaz Sıkışmaları” meydana gelir. Bu yüzden de mide de bir ağrı başlar. Ağrı başlamasıyla beraber, mide de şişkinlikler kendini gösterir. Eğer Gaz sıkışması ileri boyutlara giderse, hemen Doktora başvurmak gerekir. Çok fazla yemek, aşırı Asitli içecek tüketilmesi ve Tarihi geçmiş yiyecekler buna en büyük etkendir. Aşırı Gaz sıkışmaları sonucunda “ Kalp ağrıları ve Göğüs Kafesinin sıkışması” gibi birçok kötü etken meydana gelebilir.

gaz sancısı nasıl geçer

Gaz Sancılarına Neler İyi Gelir ?

Fiziksel birkaç hareket aşırı rahatlatır. “ Karın ve Ayak “ hareketi, uzmanların da önerdiği çok faydalı bir hareket. Yere düz bir şekilde uzanın. Karın bölgesi kesinlikle düz olsun. Ayaklarınızı diz bölgesinden kırarak, karın bölgesine doğru getirin ve çekin. Bu hareketi en az 10-15 dakika durmadan yapın. Midede bir rahatlama ve Gaz çıkması sağlanmış olacaktır.

Sıcak Su Torbası da” en etkili yollardan. Sıcak su karnı hafifletir ve yumuşak olması sağlar. Bu sayede karın sıcakla beraber gevşer ve gaz sıkışmaları o bölgeden dağılmaya başlar. Sıcak Çayın içerisinde Zencefil ve Nane atılarak içilmesi de, midenin gaz dolu olan yerlerini adeta yakar. Yaklaşık 30-40 Dakika sonrasında kendini göstermeye başlar.

İlginizi Çekebilir  Boğaz ağrısına ne iyi gelir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.