Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

Evlilik teklifi nasıl yapılır sorusu çiftler için büyük önem taşıyor. Hayatlarının belki de en mutlu günü olacak evlilik teklifinin yapılacağı gün için özellikle erkek tarafının iyi hazırlanması ve işini şansa bırakmaması gerekiyor.

Evlilik Teklifi Töreni Nasıl Yapılır?

Günümüzde evlilik teklifi yapmak için tören düzenlemek oldukça popüler. Buna göre müstakbel eşe özel bir atmosfer hazırlanıyor ve hiç beklemediği bir anda evlilik teklifi yapılıyor. Bu sayede şaşkınlık ve mutluluk da beraberinde geliyor.

Sürpriz Evlilik Teklifi

Sürpriz evlilik teklifi yapmak için şaşkınlık yaratmak temel noktadır. Bu konuda hayal gücü ve çeşitli organizasyon firmalarından yardım alınabilir. Ancak esas nokta karşı tarafın durumdan şüphelenmemesidir. Örneğin sahilde evlilik teklifi yapılacaksa sahile gidiş bir beklenti içinde değil, kendi doğallığında gerçekleşmelidir. Bunun için ise tamamen hayal gücünüze güvenebilirsiniz. Arkadaşlarınızı da aynı zamanda törenin içine dahil edebilirsiniz. Bu şekilde beklenmedik bir anda yapılacak olan teklifin kabul edilme olasılığı da oldukça yüksek.

evlili teklifi

Yatta Evlilik Teklifi

Son dönemlerin popüler teklifleri arasında yatta evlilik teklifi geliyor. Bunu sağlayabilecek pek çok organizasyon firması yer alıyor. Bu firmalar ile anlaşma sağlandığı halde tüm detaylar firma tarafından belirleniyor. Sonrasında ise sevgilinizi yata geçerli bir bahane bularak götürüyorsunuz. Teknede önce her şey normal seyrinde başlıyor. Tekne hareket ediyor, yemekler yeniliyor ve bir noktadan güzel müzikler çalmaya başlıyor. Tam bu anda ise evlilik teklifinizi yapıyorsunuz. Denizin ve rüzgârın eşliğinde teklifiniz çok yüksek oranda kabul edilecektir.

Lazerli Evlilik Teklifi

Lazerli evlilik teklifi daha fazla gösteriş isteyenler için yapılıyor. Özellikle sahilde veya denizde evlilik teklifi yapılıyorsa anlaşma sağlanmış olan organizasyon firması tam görüş alanınıza girecek şekilde lazer yansıtma yapıyor. Bu ışıklar evlilik teklifi ile ilgili oluyor ve yazıyla da “Benimle evlenir misin?” türünden ifadeler yansıtılıyor.

Otelde Evlilik Teklifi

Otelde evlilik teklifi romantizm dolu bir teklif yapabilmek için iyi fikir olacaktır. Otellerde bulunan süit gibi odaları kiralayarak, burayı evlilik teklifi için hazırlayabilirsiniz. Etrafa mumlar koymak, yatağın üzerine çiçek bırakmak ve benzeri diğer süslerle odayı donatmak hazırlık aşamasıdır. Sonrasında ise sevgilinizi odaya getirdiğinizde teklifi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle manzaralı veya özel bir konumda bulunan otel odasında yapacağınız evlilik teklifi büyük bir mutluluk verecektir.

Kumsalda Evlilik Teklifi

Romantik evlilik teklifi yapmak isteyenler için ideal olan kumsalda evlilik teklifi huzurun ve romantizmin bir araya gelmesini sağlıyor. Keyifli bir sahil yürüyüşü esnasında bir anda cebinizden çıkaracağınız yüzük ile evlilik teklifinizi yapabilirsiniz. Deniz ve kumsalın da etkisiyle hiç beklenmedik anda böyle bir teklifle karşı karşıya kalmak sevgilinizi çok şaşırtacaktır. Aynı zamanda kaçınılmaz bir evet ifadesini de mümkün kılacaktır. Eğer daha gösterişli ve iddialı teklif yapmak istiyorsanız sahilin bir köşesini daha önceden süsler

, mumlar ve benzeri eşyalar ile süsleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Fotoğraflarda Nasıl Daha Güzel Çıkabilirsiniz?

Sinemada Evlilik Teklifi

Sinemada evlilik teklifi özellikle doğru film seçildiğinde yanıtın evet olmasını sağlayacaktır. Burada iki şekilde teklif yapabilirsiniz. İlki çok fazla rağbet görmeyen bir film ve seans seçmeniz olacaktır. Bu sayede salondaki kalabalığın önüne geçebilirsiniz. Arkadaşlarınızı da bu seansa davet ettikten sonra film başlayınca sevgilinize evlilik teklifi yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız da durumdan haberdar olduğu için böyle bir an için alkış ve destekleyici ifadelerde bulunacaktır. İkinci yöntem ise sevgilinizi ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir kısa film çekerek bunu perdeye yansıtmak olacaktır. Ancak bunun için sinema yönetimi ile önceden konuşmanız gerekir. Bazı sinema firmaları bu yöntemi kabul edebilir. Bu durumda ise sevgilinizin beyaz perdeye yansıyacak olan görüntülerden etkilenerek teklifinizi kabul etme ihtimali de ortadan kalkacaktır!

Evlilik Teklifi İçin Önemli Nokta

Evlilik teklifi için mekân önemli olduğu gibi ifadeleriniz ve yüzük de önemlidir. Sevgiliniz yüzük takmayı sevmeyen birisi olsa bile teklif sırasında mutlaka yüzük seçimi yapmanız gerekir. Çünkü yüzük ona verdiğiniz değeri ifade eder. Bu yüzden evlilik teklifine uygun olacak yüzük çeşitleri arasından seçim yapmalısınız. Tektaş yüzükler evlilik teklifi için idealdir. Yüzük seçiminin yanında evlilik teklifi yaparken kullanacağınız sözlere de dikkat etmelisiniz. Çok konuşmaktan öte doğru sözcükleri seçerek teklifinizi yaptığınızda sevgiliniz tüm kalbiyle size katılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu