Evde Yüz Temizleme Losyonu Nasıl Yapılır?

378

Cildimiz  en değerli maskemiz olarak ifade edilmektedir. tüm vücudumuzun kılıfı olarak ifade edilebilir. Bununla birlikte cildimize gereken önemi ve özeni gösterebilmek çok önemlidir. Özellikle sürekli olarak makyajdan, stresten, ve dış etkenlerden yorulan cildimize bakım yapmak ve bununla birlikte nemlendirmek gerekmektedir. Cildimizi nemlendirmek ve cildimize nüfuz etmiş kimyasallardan arındırmak için kullandığımız yüz temizleme losyonunu evde doğal yollardan saha sağlıklı bir şekilde yapmak mümkündür.

Evde doğal yollardan yapabilmek için biberiye kurutulmuş papatya ve bununla birlikte su ile pratik bir şekilde yapılabilir. Bunun için öncelikli olarak 4 bardak su içerisinde biberiye ve papatyanın kaynatılması gerekmektedir. 15 dakika boyunca kaynatılan papatya ve biberiyenin daha sonra süzgeç yardımı ile suyun içerisinden alınması gerekmektedir. Biberiye ve papatya ile yoğunlaşan su yüz temizleme sırasında kullanılabilir.

Çıkarılan bu suyun bir kap içerisinde saklanarak uzun süre kullanılması sağlanmaktadır. Bununla birlikte her gün temiz bir pamuk ile birlikte bu losyon rahatlıkla kullanılabilir. Herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine pamuk yardımı ile kullanılan yüz temizleme losyonu içerisinde bulunan biberiye ile mikropların öldürülmesini sağlamaktadır. Bu sayede antioksidan görevi sürdürmektedir. Bununla birlikte papatya ise cildin parlamasını sağlamaktadır. Daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt elde ederken kimyasallar için para harcamanıza gerek kalmayacaktır.