EFT saatleri ne zaman? – Tüm Bankalar

EFT saati kaçta başlar, kaçta biter ve bankaların eft saatleri konularında bilgi sahibi olunması işlemlerimizin aksamaması açısından önem arz etmektedir. EFT yani Elektronik Fon Transferi işlemleri mesai saatleri içerisinde, resmi tatil olmayan günlerde ve hafta içi yapılabilmektedir. Her bankanın EFT işlem saati ufak değişiklikler göstermektedir ancak genellikle aynıdır. Günümüzde EFT işlemleri genellikle internet ve mobil şube kanalı ile yapılıyor. Normal banka şubesi zaten mesai saatlerine bağlı kaldığı için burada asıl önemli olan internet ve mobil şube işlemleri için zaman aralıklarını bilmemizdir. Türkiye’de bulunan farklı bankaların EFT işlem saatlerini aşağıda belirtiyorum. Tekrar hatırlatmak gerekirse, havale işlemleri için saat takibi yapılmasına gerek yoktur. Sadece EFT’de saat önemlidir.

eft saatleri

09:00 ile 17:00 arasında EFT yapılabilen Bankalar

Akbank, Albaraka Türk, Citibank, Finansbank, Denizbank, Yapı ve Kredi Bankası(son güncelleme ile 16:45 oldu), Türkiye Finans, İş Bankası, ING, Vakıfbank.

 

09:00 ile 17:15 arasında EFT yapılabilen Bankalar

Garanti Bankası ve Şekerbank.

 

Diğer farklı saatlerde EFT yapılabilen Bankalar

Bank Asya 09:00 ile 17:25, Halkbank 08:00 ile 16:30, Kuveyt Türk 08:40 ile 17:10, TEB 09:00 ile 16:00, Ziraat Bankası 08:30 ile 15:00.
Bankalar bazen yaptıkları güncellemeler ile işlem saatlerini değiştirebilmektedirler. Bu nedenle işlemlerinizi genel olarak bu bilgileri baz alıp yapabilirsiniz. Yine de her hangi bir sorunla karşılaşmamak için bankanızın sayfasından güncel işlem saatine bakıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Enpara.com Şirketim’de günlük hesabın hesap işletim ücreti var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu