Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir

Düşük tansiyon önemli bir sağlık problemidir. Eğer kontrol edilmezse ciddi durumlara yol açabilir. Eğer tansiyonunuzun sürekli düştüğünü düşünüyorsanız mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Düşük tansiyona ne iyi gelir araştırıp beslenme alışkanlıklarınızı buna göre değiştirmelisiniz. Ancak kendi kendinize teşhis koymadan önce doktora danışmalısınız

Düşük tansiyon hastası olup olmadığınız konusunda tereddütleriniz varsa belirtilerini göz önünde bulundurarak herhangi birinin sizde mevcut olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Düşük tansiyon belirtileri: Baş dönmesi probleminin sık sık yaşanması, bayılmalar, mide bulantısı, yorgunluk ve halsizlik hissetme, görme bozukluğu/bulanık görme, susuzluk gibi belirtilerdir. Eğer bunlardan birini yaşıyorsanız mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir.

Düşük tansiyon herhangi bir nedenden kaynaklı ortaya çıkmaktadır. Düşük tansiyon nedeni tespit edilerek bu sorun ortadan kaldırılması mümkün bir düşük tansiyonda ortadan kalkabilir.

Düşük tansiyon nedenleri: Düşük tansiyona ne iyi gelir sorusunun cevabına gelmeden önce nedenleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü düşük tansiyon ciddi bir hastalıktan kaynaklanabildiği gibi basit herhangi bir nedende kaynaklanabilir. Bu yüzden tansiyon düşüklüğünüzün nedeninin bulunması gerekir. Düşük tansiyon nedenleri arasında; gebelik, Kalp hastalığı, endokrin sorunlar, susuzluk, kan kaybı, iltihap, yetersiz ve sağlıksız beslenme sayılabilir.

Düşük tansiyona ne iyi gelir
Düşük tansiyona ne iyi gelir

Nedeni belirlenmiş olan düşük tansiyon tedavisi için mutlaka bir doktora başvurarak gerekli tedavi uygulamalarını yaptırmalısınız. Daha sonra beslenme alışkanlıklarınızı da buna göre yönlendirmelisiniz. Peki, düşük tansiyona ne iyi gelir;

  • Tuz: tansiyonun yükselmesine yardımcı olan en çok kullanılan yöntemdir. Özellikle tuzlu ayran tansiyonu düşen kişiye halk arasında ilk teklif edilen içecektir.
  • Bol kıyafetler: çok dar kıyafetler giymekten kaçının. Çok dar kıyafetler tansiyon düşmesine neden olabilir.
  • Üzüm: düşük tansiyon sorunu yaşayan kişilerin günde 10 ya da 15 adet üzüm tüketmeleri tansiyonlarını yükseltecektir.
  • Fesleğen, meyan kökü ve pancar suyu gibi bitkilerle de tansiyon yükseltilebilir.
  • Havuç: taze sıkılan havuç suyu da balla birlikte içildiğinde tansiyonu yükseltir.
İlginizi Çekebilir  DİYETTE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu