Dünyada ilk cinsel eğitimi hangi ülke vermiştir?

478

Dünyada ilk cinsel eğitimi hangi ülke vermiştir?

Cinsel eğitim tarih boyunca hep insanların önünde birer tabu olmuştur.Cinsel konular ya aileden ki bu bizim ülkemizde çok nadirdir, ya da arkadaş ortamında öğrenilir.

Cinsel eğitimin ders programları içinde yer alması ve okullarda verilmesi, ilk kez İngiltere’de olmuştur.İngiltere’de Abbotsholm School’da, okulun başöğretmeni Cecil Reddie(aşağıdaki resimdeki), 1 Ekim 1889 günü başlayan öğretim yılında cinsel konularda ilk eğitim vermiştir.

Reddie, ”Öğrencilerin kafalarında yanlış değer yargılarının oluşmasını engellemek ve genç çocuklara cinsel konularda hatalı şeyler öğretilmesinin önüne geçebilmek” amacıyla bu dersi verdiğini belirtiyor.Reddie’nin başlattığı bu uygulama, aşırı tutucu insanların sert tepkilerinden dolayı pek sürdüğü söylenemez.

blank

Devlet kararı ile ilk cinsel eğitim, 1990 yılında Prusya’da Breslav şehrinde başladı.Eğitim yetkililerinin talebi üzerine Dr. Martin Chotzen’in verdiği kursta 150 öğretmene cinsel organların anatomik yapıları cinsel içgüdünün gelişimi, cinsel uzuv hastalıkları ve cinsel istekleri denetleyebilmenin önemi anlatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.