Sağlık

Depresyon Belirtileri Nelerdir?

Depresyon Belirtileri Nelerdir?

Depresyonun Belirtileri

Birey, aslında depresyon belirtisi olan üzüntü hali, isteksizlik  gibi duyguları günlük hayatta sık sık yaşadığından depresyon mu yok sa normal bir durum mu olduğunu kolay kolay ayırt edemez. Bu durumu ayırt etmek için yaşadığınız olaylar karşısında  nasıl tepki verdiğinizi analiz etmeniz gerekir yada yakın çevrenizden bu durum ile ilgili şikayetler geliyorsa bu durum depresyon belirtisi olabilir ve vakit kaybetmeden bir uzmana danışmanız gerekmektedir. Tedavi edilmeyen depresyon ilerlediği taktirde intihar gibi sebeplere yol açabilir. Aslında çoğumuz bir depresyon halinde olabiliriz. Yapılan araştırmalara göre bireyler depresyonda olduğunun farkında olmadan yaşamını sürdürmektedir.

 

Adaptasyon Sorunları: Günlük yaşantınızda bir işe adapte olamama, bir işin sonunu getirememe.

 

Unutkanlık: Yaşadığınız bir şeyi detaylarını hatırlayamama, yada yaşadığınız bir şeyi tamamen unutma.

 

Seçim Yapmakta Zorlanma: Öncesinde verdiğimiz kararları depresyon hali nedeniyle verememe yada yanlış bir karar alacağından korkma.

 

Yorgunluk ve İsteksizlik: Daha önce severek yaptığınız işleri yapamama, yapmakta zorlanma.

 

Uyku Düzeninde Bozukluk: Uyku isteği olmasına rağmen uyuyamama, yada tam tersi uykunuz olduğu halde uyuyamama.

 

Sürekli evham halinde olma: Herhangi bir sorun olmamasına rağmen sanki bir şey olacakmış gibi kaygılanma, korkma. Sürekli olumsuz düşünce hali içerisinde olma.

 

Yemek düzeninizin bozulması: Kendinizi mutlu etmek için aşırı yemek yeme isteği oluşması yada tam tersi olarak aşırı iştahsızlık.

 

 

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu