Çocukların Boyunu Nasıl Uzatabilirsiniz?

Ailelerin en çok endişelendikleri durum boy farkı olarak düşünülmektedir. Boy uzaması genellikle genetik faktörlere dayanan bir olgu olmasına rağmen beslenme ile de yakından ilgilidir. Bununla birlikte aileler çocuklarının sağlıklı bir şekilde uzaması için beslenmelerine özen göstermesi gerekmektedir. Bu durumda boy uzamasında etkili bazı besinler ile çocuklarınızın boylarının uzamasına katkı sağlayabilirsiniz.

Brokoli bağışıklık sisteminin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir. Tüm vücudun toksinlerden arınmasını sağlamaktadır. Ancak bir diğer faydası da boyu uzatması olarak ifade edilmektedir. Çok sevilen bir sebze olmamasına rağmen boy uzatmak konusunda oldukça önemlidir. Uzmanlar düzenli olarak tüketildiği takdirde kişinin de alışacağını ifade ettiler.

Süt ve süt ürünleri yapılan pek çok araştırma sonucunda boyu uzattığı ifade edilmektedir. Bununla birlikte süt içen çocukların süt içmeyen çocuklara göre daha uzun oldukları ve ortalama boylarının 4 santimetre kadar uzattığı ifade edilmektedir.

Susam boy uzatmak konusunda oldukça etkili bir besindir. İçerisinde bulunan yağ tüm kasları olumlu bir şekilde etkilemektedir. Bazı günler ekmek yerine susamlı simit ya da poğaça gibi besinlerin tüketilmesinin önerildiği ifade edilmektedir.

Kuru meyveler kalsiyum açısında oldukça zengindir. Bununla birlikte ara öğün olarak kuru meyveleri süt ile birlikte tüketebilirsiniz. Ancak çok fazla tükettiğiniz takdirde kilo problemlerine neden olacağı için sorun yaşanabilir. Dikkatli davranmakta ve dikkatli tüketmekte fayda vardır.

İlginizi Çekebilir  Şeker hastalığı hakkında yanlış bilinenler
Başa dön tuşu