Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçların bakımları için o kadar fazla kozmetik ürünü var ki hangisini alıp saçınıza süreceğinize kesinlikle karar veremezsiniz. Saçlarınız yağlı ise ayrı bir dert, kuru ise ayrı bir dert. Bunun için yağlı saçlara temizleme kremleri kuru saçlara nemlendirici kremler var ancak bunlar olmasın ben doğal yönden saçlarımın bakımını yapmak istiyorum diyorsanız o zaman bitkisel yağlarla saç bakımı yapabilirsiniz.

Bu durum aslında çok güzel çünkü saçlarınızın bakımlarını yapmak adına kimyasal ürünleri kullanmanız gerekmiyor tamamen doğal yağlardan bakım kürü yaparak saçlarınızı çok güzel bir şekilde bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Aslına bakarsanız saç bakımının günümüz şartlarında koşuşturma ve hızlı yaşam tarzı içerisinde yapmak oldukça güçtür ancak ben yaparım saçlarıma bakarım diyenler için Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar hakkında bilgi verelim.

Biberiye Yağı:

Biberiye yağı saçlarınızı canlandıracak ve saçlarınızın köklerini beslediği için aynı zamanda uzamasına da yardımcı olacaktır. Kökleri beslenen saçlarda kolay kolay dökülmezler. Biberiye yağını saçınıza tek başına sürmemelisiniz çünkü bu yağ esasiyel bir yağdır inceltilmesi gerekir bunda da badem yağı ve zeytinyağı kullanarak inceltebilirsiniz.

Ardıç Yağı:

Çok güçlüdür ve antiseptik bir yağdır aynı zamanda saç derinizi çok güzel besler ve egzema gibi hastalıklardan uzak kalırsınız. Bir kab içerisine on damla ardıç yağı damlatın ve beş altı damla biberiye yağı katıp karıştırın içerisine zeytinyağı eklerseniz de yararlı olacaktır sonra saçınıza masaj yapar gibi iyice yedirin. 2 saat bekleyin sonra yıkayın

Jojoba Yağı:

Jojoba yağını çok fazla kırılan saçlarda kullanabilirsiniz çünkü saçlarınızı kurumaktan kurtaracak ve nemlendirecektir. Bunu da yine masaj yaparak yedirmelisiniz.

Hindistancevizi Yağı:

Saçlarınız aşırı yıpranmış ise kesin çözüm olabilir hafta da en az iki üç defa uygulayın Hindistan cevizi yağını saçınızın tamamına sürün ve streç bir filmle kaplayın yarım saat dursun sonra yıkayın etkisini göreceksiniz.

Zeytinyağı:

Zeytinyağında bulunan asitler saçınızı besleyip onarır saç derinizi yumuşatır ve saçınıza parlaklık verir yarım çay bardağına zeytinyağı koyup sonra onu güzel bir şekilde masaj yağın 1 saat kadar bekleyip yıkayabilirsiniz.

sorulab

Uzun yıllardır bilgisayarla uğraşsam da, makale yazmaya 2012 yılında kazandığım Üniversite ile başladım. Okul hayatım boyunca yazdığım makalelerin bir çok faydasını gördüğümde, bunu siz okurlarımla paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Verdiğiniz bilgiler ve resimler gerçekten çok hoş. Bu güzel yazı için Tebrikler. Güzel vakit geçirdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu