Bayramda Köprüler ve Otoyollar Ücretsiz mi? 2019

Bildiğiniz gibi mübarek Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Bu bayramda her bayram olduğu gibi şehir dışına çıkmak isteyen ve köprüleri, otoyolları kullanacak vatandaşlarımız bir yandan bayramı beklerken diğer yandan da köprü ve otoyol tarifesini merakla bekliyor.

RBeHMbTzgHvBkXm 800x450 noPad

Merakla beklenen bu sorunun cevabı ile ilgili açıklama yapıldı.

 

Kara yolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olması ile ilgili Karar Resmi Gazete de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre , Kurban bayramı dolayısıyla oto yollar ücretsiz olacaktır. 18 Ağustos Cumartesi günü saat 00:00 dan itibaren başlayarak 27 Ağustos Pazartesi saat 07:00’a kadar Kara yolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçiş ücretsiz olacaktır.

Bayramda Köprüler ve Otoyollar Ücretsiz mi
Bayramda Köprüler ve Otoyollar Ücretsiz mi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri Ücretsiz olacak mı?

 

Resmi gazetede yayınlanan bu karara göre 15 Temmuz Şehirler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri de belirtilen tarihler arasında ücretsiz olacaktır.

Ayrıca 21 Ağustos Salı günü saat 00:00 dan başlayarak 24 Ağustos Cuma günü saat 24:00 a kadar belediyelerin toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacaktır.

 

Kurban Bayramında Köprü Geçiş Ücretleri

Kurban bayramında resmi gazetede yayınlanan bildiriye göre, köprü geçişleri ücretsiz olacaktır.

 

Ramazan Bayramında Köprü Geçiş Ücretleri

Ramazan bayramında resmi gazetede yayınlanan bildiriye göre, köprü geçiş ücretleri devlet tarafından karşılanacaktır. Yapılan açıklamaya göre vatandaştan geçiş ücretleri alınmayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu